Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirecek Meyve Suyu Tarifleri

Soğuk havaların gelmesiyle beraber vücut direncimiz düşmeye başlar ve hastalıklara daha çabuk yakalanır hale geliriz. Hastalıklara kolay yakalanmamak için güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak önemli. Kış aylarının birbirinden leziz ve faydalı meyvelerinden oluşan evde meyve suyu tarifleri ile de bu mümkün! Portakal, elma, nar, greyfurt, kivi, limon, böğürtlen gibi vitamin bakımından zengin bağışıklık sistemi güçlendirici meyveler… Evde kolayca yapabileceğiniz hem sağlıklı hem de leziz tarifler ile tanışalım ve doğal meyve suyu yapımı ile bağışıklığınızı güçlendirmeye başlayalım…  

Her Evde Bulabileceğiniz Şifa Dolu Bir Tarif: Yeşil Elma, Portakal Ve Havuç

Elmanın keskin tadını portakalın yumuşak aromasıyla tatlandırarak yumuşak içimli bir meyve suyu hazırlayabilirsiniz. Karışıma bir havuç eklerseniz, meyve suyunun vitamin deposunu arttırmış olursunuz. Bu üç güçlü besin, vücudunuzun virüslere karşı savaşmasında yardımcı olacak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirecek. İçerisinde; A,B-6 ve C vitaminleri, potasyum ve folik asit bulunur. Yeşil elma, portakal ve havuçtan oluşan bu meyve suyu tarifinin meyvelerini kolaylıkla bulabilir ve keyifle tüketebilirsiniz. 

Hazırlanışı

Malzemelerin hepsini iyice yıkadıktan sonra meyveleri birkaç parçaya bölün. Blenderdan geçirin, servis bardaklarına paylaştırın. Afiyet olsun.

Arnica Narenciye Sıkacağı İle Sağlıklı Meyve Suyu Tarifleri

C Vitamini Deposu: Portakal Ve Greyfurt

İşte karşınızda meyve suyu tarifleri arasında C vitamini bakımından oldukça yüksek bir tarif. Kış geldiğinde şüphesiz akıllara C vitamininin yüksek olduğu portakal ve greyfurt gelir. Bu 2 güçlü meyve yan yana geldiklerinde ise bağışıklık sistemine büyük faydası olan savaşçılardandır. Kış mevsiminde C vitamini yüksek meyvelerin tüketimi hastalıklardan korunmak için birebirdir. Portakal ve greyfurt karışımının içerisinde; A,B-6 ve C vitaminleri, folik asit ve çinko bulunur. C vitamini deposu meyve suyu tarifini canınız çektiği zaman tüketebilir, sevdiklerinize yapabilirsiniz.

Hazırlanışı

Malzemelerin hepsini iyice yıkadıktan sonra portakal ve greyfurtun kabuklarını soyun. Meyveleri iki parçaya bölün ve narenciye sıkacağından geçirin, servis bardaklarına paylaştırın. 

Kıpkırmızı Bir Karışım: Pancar, Havuç, Zencefil Ve Zerdeçal

Kırmızı pancarın en temel özelliklerinden biri bağışıklık sistemini güçlü tutmaya yardım etmesidir. Ayrıca kırmızı pancar; kalp ve sindirim sistemi dostu, kansere karşı güçlü bir savaşçıdır. Havuç gözlere iyi gelmesiyle bilinse de vücuttan kaybolan vitaminleri geri kazanılmasında bir numaradır. Zencefil ve zerdeçalın içerisinde bulunduğu bir doğal meyve suyunun ise tadından geçilmez. Vücuda güç ve kuvvet vermesinin yanında depresyonla savaşma da zerdeçal çok etkilidir. Bu kıpkırmızı meyve suyu tarifini denedikten sonra sevdiklerinize de tattırmak isteyeceksiniz. İçerisinde; A, C ve E vitaminleri, demir, kalsiyum barındırır.

Hazırlanışı

Malzemelerin hepsini iyice yıkadıktan sonra malzemeleri soyun ve birkaç parçaya bölün. Blenderdan geçirin, servis bardaklarına paylaştırın. Dilerseniz katı meyve sıkacağı da kullanabilirsiniz. 

Vitamin Deposu Doğal Meyve Suyu: Portakal, Limon, Greyfurt, Kivi

Portakal ve greyfurt kış meyveleri denince akla gelen ilk ikisi demiştik, portakal ve greyfurt ikilisi limonla bir araya gelince hasta olma riski de düşüyor. Meyve suyuna kiviyi ekleyerek vitaminleri ve içeriği zenginleştirebilirsiniz. Kivi, yüksek C vitamini deposu olmasının yanında sağlıklı bir cilt için tüketilmesi gereken meyvelerden biridir. Ayrıca kivi, kalp ve sindirim sistemi dostu meyvelerdendir. Kivi tüketmeyi sevmeyenler için bu tarif harika bir seçim çünkü portakal ve limonun baskın tadından kivinin tadını pek alamayacaksınız ancak vitamin deposu özelliğinden yararlanabileceksiniz. Bu meyve suyu tarifinin içinde kivinin bulunduğu da bir sır olsun. İçerisinde; C, K ve E vitamini bulunan tarifin hazırlanışı ile şöyledir. 

Hazırlanışı

Malzemelerin hepsini iyice yıkadıktan sonra meyvelerin kabuklarını soyun ve birkaç parçaya bölün. Blenderdan geçirin, servis bardaklarına paylaştırın. 

Atom Bir Karışım; Nar, Limon, Goji Berry

Nar, C vitamini yüksek olan meyvelerden biri. Belirli kanser türlerine ve DNA’yı mutasyonlara karşı, vücudun sağlıklı dengesini korumaya yardımcı olur. Yüksek antioksidan içerir, cildin parlaklık kazanmasına yardımcı olur. Sihirli bir meyve söylememiz gerekirse bu nar olurdu. Goji berry diğer adıyla kurt üzümü, C vitamini yüksek meyvelerden biri daha. İki tane C vitamini deposu yan yana geldiğinde hastalıklara elveda demenin vakti! Goji berry, yaşlanma karşıtı meyvelerden biridir, sağlıklı bir cilt için tüketilmesi tavsiye edilir. Şeker ve insülin direncini dengeleyen goji berry ile narın birleşimine bayılacaksınız. İçerisinde; A ve C vitaminleri, magnezyum, folik asit bulunur ve lif kaynağıdır. Meyve suyu tarifleri içerisinde en faydalı karışımlardan biri atom karışımıdır. 

Hazırlanışı

Malzemelerin hepsini iyice yıkadıktan sonra Nar ve limonun kabuklarını soyun. Narı birkaç parçaya ayırdıktan sonra diğer malzemelerle beraber katı meyve sıkacağından geçirin, servis bardaklarına paylaştırın.

Tatlı Acı Bir Arada: Greyfurt ve Böğürtlen

Greyfurtun acı ve keskin tadını, böğürtlenin tatlı aromasıyla yumuşak içimli ev yapımı doğal bir meyve suyu yapabilirsiniz. Greyfurtun faydalarından yukarıdaki tariflerde bahsettik, biraz da böğürtlenin inanılmaz şifa veren faydalarından bahsedelim. Böğürtlen, C vitamini bakımından zengin ve antioksidan kaynağıdır. Kan yapıcı özelliği sayesinde kansızlığa iyi gelir, bağışıklık sistemini güçlendirir. Greyfurt ve böğürtlenin ortaya çıkardığı tada bayılacak, bu nefis meyve suyu tarifini sürekli yapmak isteyeceksiniz. İçerisinde; B,C,A, E vitaminleri, demir ve potasyum bulunur.

Hazırlanışı

Malzemelerin hepsini iyice yıkadıktan sonra greyfurtun kabuklarını soyun. Malzemeleri blenderdan geçirin, servis bardaklarına paylaştırın. Afiyet olsun. 

Hastalık Savar Bir Meyve Suyu; Nar Ve Portakal

Portakal suyu 7’den 70’e herkesin sevdiği doğal ev yapımı meyve sulardan biri. Geleneksel bu meyve suyuna bir de nar eklendi mi hastalıklara elveda deme vakti! C vitamini bakımından zengin nar ve portakalın karışımına küçük büyük demeden bayılacaksınız. Hem bir lezzet hem de şifa şöleni yaşamak istiyorsanız narlı portakal meyve suyu tarifini denemelisiniz. İçerisinde; A ve C vitaminleri, potasyum ve folik asit bulunur.

Hazırlanışı

Malzemelerin hepsini iyice yıkadıktan sonra nar ve portakalın kabuklarını soyun. Narı birkaç parçaya ayırdıktan sonra portakal ile beraber blenderdan geçirin, servis bardaklarına paylaştırın.  

Sizler için derlediğimiz ev yapımı meyve suyu tariflerini düzenli tükettiğiniz zaman bağışıklık sisteminiz güçlenecek ve vücudunuza büyük bir yatırım yapmış olacaksınız. Arnica blender çeşitleri, katı meyve sıkacakları ve narenciye sıkacakları ile bu meyve suyu tariflerini kolaylıkla yapabilir, sağlıkla ve keyifle tüketebilirsiniz.