saç maşası

Kolay saç modelleri kısa zamanda kuaförden çıkmış gibi bakımlı saçlara sahip olmanıza yardımcı oluyor. Saç konusunda yeteneksiz olduğunu düşünenleri bile kuaför masrafından kurtaracak olan modeller için saç maşaları, düzleştirici ve kurutma makinesi yeterli oluyor. Profesyonel modeller kadar iddialı ancak yalnız başına yapılabilecek kadar kolay olan saç şekilleri ile siz de saçlarınızla barışabilirsiniz.

Helenistik Saçlar ve Modern Zaman Prensesleri

Hem günlük hem de özel günler için kullanılabilecek olan Helenistik saçları yapmak düşündüğünüzden çok daha kolay. Saçlar iki yana ayrılarak ilk hamle yapılıyor. Ön kısımlardan başlanan örgü perçemlerin aşağısında bulunan enseye yakın saçların tamamı alınarak tamamlanıyor ve her iki tarafın da ön kısımları balık sırtı örülüyor. Yanda iki adet örgü oluşturan saç modelinde arka kısmın üstü düz görülüyor. İki örgü şeffaf lastiklerle sabitlenirken tel toka ve firketeler hazırlanıyor. Saç örgüleri enseden alın hizasına doğru uzatılıyor. Saçlar kısaysa ensede tel tokalarla topuz yapılırken uzun saçlar taç kısmında birleştiriliyor. Tel tokalar tırtıklı tarafları başa dönük olacak şekilde saça gömülerek görünmez hale getiriliyor. Kulak önlerindeki saçlar istek halinde dışarı çıkartılarak saça biraz daha salaş görünüm verilebiliyor. Bu saçlar Arnica saç düzleştirici ile tek hamlede düzeltilerek bakımlı görünüm elde ediliyor. Dilerseniz saç aralarına incili tel tokalar takarak topuzunuzu profesyonel görünüme kavuşturabilir ya da birkaç yerden daha dağınık saçlar çıkararak saçlarınızı günlük kullanabilirsiniz.

Burgulu At Kuyruğu Yapmak Çok Kolay

Kadınlar her ne kadar at kuyruğu modelinin kolay olduğunu düşünse de bakımlı görülen bir at kuyruğu yapmak emek istiyor. Öncelikle saçlarınıza yüksek güçteki saç kurutma makineleri ve fırçalar yardımıyla fön çekmeniz gerekiyor. İyice düzleşen saçları ikiye ayırmaya başlayabilirsiniz. Saçın sağ tarafını lastik ile toplayabilirsiniz. Solda kalan saç tutamını (sağdan sola) üç eşit parçaya ayırarak sol omuzunuza doğru atabilirsiniz. En sağdaki saç tutamını alarak saçı saat yönünde burarak toplamaya hazırlık yapılıyor. Her üç tutam da burularak sağ omuz üstünde yandan bir at kuyruğu yapmaya hazır hale geliyor. İlk olarak lastikle toplanan tutama eklenen üç burgu ikinci bir lastikle ensede sabitleniyor. Arkadan sıra dışı görülen burgular, önden ise sade güzellik vadediyor.

Tek Bir Kurdele ile Mükemmel Saçlar

Pratik saç modelleri, kolay uygulamaları ile hem yetişkinlere hem de çocuklara yapılabiliyor. Tamamen açılan ve taranan saçlar maşa ile kıvırcıklaştırılıyor. Eğer maşa yoksa hafif köpük yardımıyla vigo ile kurutulan saçlar da dalgalı görünüm verebiliyor. Kıvırcık hale gelen saçların ön kısmı ikiye ayrılıyor. Önlerdeki iki kısım arkaya doğru döndürülerek iki burgu yapılıyor. Burgu haline gelen tutamlar lastik ile toplanarak arkada kavuşuyor. Victoria dönemi esintisi taşıyan model, lastik üzerine takılan renkli bir kurdele ile süsleniyor. Saçların ön kısmı oldukça hacimli görülürken saçların ayrıldığı yerlerden iki yana doğru ince tutamlar açık bırakılabiliyor. Kahküllü saçlar için de uygulanabilen sempatik model vigo ile yapıldığında daha günlük, maşa ile daha klasik bir hava yaratıyor. Maşalı tarz gelin başların da bile kullanılabilirken istek halinde saçlar kıvırcıklaştırılırken tepe bölgesine ince tarak ile krepe atılabiliyor. En alttaki saçlardan alınan bir tutan ince tarakla tiftiklenerek kabarık görünüm sağlanıyor. Krepe arttıkça görünümün klasikleşeceği hatırlatılırken özellikle yüzü daha uzun göstermek için krepeden faydalanılabiliyor.

Siz de pratik saç modelleri arasından dilediğinizi seçerek evde uygulayabilir, Arnica saç düzleştiricisi, saç maşaları ve saç kurutma makineleri ile saçlarınızı bakımlı görünüme kavuşturabilirsiniz. Arnica ile evlerinizi profesyonel bir kuaför salonuna dönüştürebilirsiniz.