Difüzör İle Kıvırcık Saçlarınızı Şekillendirin

Kıvırcık saç hayali ile yanıp tutuşuyorsanız; saçlarınızı kıvır kıvır yapacak difüzör aparatlarından zahmetsizce faylanabilirsiniz. Kıvırcık, bukleli ve düz saçlar olmak üzere tüm saç tiplerine uygun difüzör, fön makinelerinin ucunda kullanılan başlıkların biridir. Peki difüzör nasıl kullanılır, başlığı nasıl takılır, modelleri arasında fark var mıdır? Düz saçlarda da işe yarar mı? İşte saçlarınızı kısa zamanda zahmetsizce kıvırcık yapmanın formülleri ve merak edilen tüm sorular… 

Difüzör Ne İşe Yarar

Difüzör Ne İşe Yarar?

Difüzör, hava akışını yavaşlatarak buklelerin süresini uzatır. Bu sayede gün içinde bukle hacminin azalması engellenir. Bukle şekillendirici gibi ürünleri kullanmanıza gerek kalmaz. Difüzör sayesinde saçlarınız ısıya direkt maruz kalmaz ve bu sayede de saçınıza zarar vermez. Sadece bukleler için kullanmak yerine dalgalı saçlara hacim kazandırmak için de kullanılabilir. Her ürünün kullanımında farklılıklar bulunur ama çoğu yönleri aynı kalır. Tüm difüzörler için ortak olan bir kullanım şekli bulunur. 

Difüzör Başlığı Nasıl Kullanılır?

Difüzör nasıl kullanılır, diye merak edenler için hemen söyleyelim. Genel olarak difüzör isminden dolayı kullanımı zor gibi görünebilir. Sanılanın aksine kullanımı çok kolaydır. 

  • Öncelikle ıslak saçınızı havluyla ya da kurutma makinesiyle hafif nemli kalacak kadar kurutun. 
  • Saçınızı dilediğiniz kadar bölgeye ayırın. En fazla 5 bölge yeterli olur. 
  • Daha sonra difüzörü saç diplerinize doğru yerleştirin. Saç dipleri kuruyana kadar orda tutun. 
  • Saç dipleriniz kuruduktan sonra yavaş yavaş saç uçlarına doğru ilerleyin. Saç uçları da kuruyana kadar bekleyin. 

Difüzör Nasıl Takılır?

Difüzör başlıkları her makineye göre farklılık gösterir. Her makine her başlık için uygun olmaz. Bu nedenle difüzör tercih ederken fön makinesine veya diğer fön makinesi alırken difüzör başlığına uygun olup olmadığını araştırmanız gerekir. Eğer hem fön makinesine hem de difüzöre ihtiyacınız bulunuyorsa, ikisinin bir arada bulunduğu makinelerden yana tercihte bulunabilirsiniz. Birine ihtiyacınız var ve başlık değişimini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, korkuya kapılmanıza gerek yok. Makinenizde takılı olan başlığı döndüre döndüre ya da yukarı çekerek çıkarabilirsiniz. Yine aynı şekilde kullanmak istediğiniz başlığı döndürerek ya da aşağı doğru çekerek takabilirsiniz. 

Düz Saçlarda Difüzör Nasıl Kullanılır?

Difüzör kullanımı kıvırcık ve dalgalı saçlar için oldukça kolaydır. Peki düz saçlarda difüzör nasıl kullanılır diye merak edenler için hemen anlatalım… Düz saçlar için difüzör kullanımı fazlasıyla kolaylık sağlar. Kıvırcık ve dalgalı saçlarda kullanım şekliyle düz saçlardaki kullanım şekli arasında pek fark yoktur. Kıvırcık saçlarda olduğu gibi saç tamamen kuru olmaz biraz nemli kalır. Nemli saç bölgelere ayrılır bu sayede daha hızlı ve etkili sonuç almak sağlanır. İlk önce saç diplerinden kurutma işlemine başlanır. Saç dipleri kurudukça saç uçlarına doğru kurutmaya başlanır. 

Kıvırcık saçların buklelerini belirginleştiren difüzör düz saçlarda sadece kurutma mı yapar? Tabii ki hayır. Kıvırcık saçlarda bukle şekillendirme ve hacim kazandırma gibi işlevlerinden sonra düz saçlarda sadece kurutma yapması beklenemez. Düz saçları da kuruturken kıvrımlı yapısıyla saçların kıvırcık olmasını yani şekil kazanmasını sağlar. Kısaca düz saçınızı kuruturken şekil verir ve kurutma işlevinden sonra kıvırcık saç haline gelmesini sağlar. 

Saçınız çok düzse ya da kıvırcık saç şeklinizin uzun süre kalmasını istiyorsanız, bu kısımda bukle belirginleştirici gibi saç kremlerinden faydalanabilirsiniz. Düz ve kıvırcık saçlarda kurutma ve şekil verme işlem yapan difüzörler, zaman tasarrufu sağlar. Şekil verme ve kurutma işlemlerine ayrı ayrı işlem uygulamak yerine tek işlemde isteklerinizi yerine getirir. İki işlemi bir kerede yapması sayesinde saçınızın yıpranmasını engeller ve saç ömrünüzü uzatır. Bir makineden alınacak maximum verim diyebilirsiniz. Difüzör başlığının birden fazla çeşidi bulunur. Düz saçlarda difüzör nasıl kullanılır, sorunun ardından, seçim aşamasında dikkat etmeniz gereken noktalar mevcuttur. 

Difüzör Modelleri Arasında Farklar Nelerdir, Nasıl Seçim Yapmalı?

 

Difüzör almaya karar verdiniz ama hangi modeli alacağınıza karar veremiyor musunuz? O zaman biraz da modellere göz atalım… Difüzör diğer adıyla vigo modellerinde farklı tasarımlara rastlamanız mümkün. Modellerin arasındaki fark ise difüzör başlığı boyutu, difüzör içerisindeki çubukların uzunluğu ve çubukların sayısıdır. 

Saçlarınızın çok kıvırcık olmasını istiyorsanız, çubuk sayısı fazla olan difüzör başlığını tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın doğal dalga şeklinde kalmasını istiyorsanız difüzör çubuklarının sayıca az olduğu modelleri tercih edebilirsiniz. 

Genellikle fön makinesiyle birlikte satılsa da, tek şekilde satılan ve sonradan ürününüze ekleyebileceğiniz modellerde mevcuttur. Başlığı seçerken saç kurutma makinesi ile kullanacağınız difüzör başlığının makinenize uygun boyutlarda olması oldukça önem taşıyor. Aksi halde, aparatınız makineniz ile uyum sağlamaz ve kullanmanız pek mümkün olmaz. Bu uyumu sağlamak için çok fazla makine denemeniz gerekebilir. Bu da size zaman kaybı yaşatabilir. 

Vigo Aparatlı Saç Kurutma Makinesi Modelleri Arasında Seçim

Eğer vigo aparatlı bir saç kurutma makinesi tercih edecekseniz; sadece aparatına değil, genel olarak saç kurutma makinesinin özelliklerine de dikkat etmelisiniz. En iyi modeli en uygun fiyatla almaya özen göstermeli, makinenizi seçerken fiyat karşılaştırması yapmalısınız. 

Kişisel kullanımda ya da profesyonel kuaför ihtiyacı için üstün performanslı bir ürün arıyorsanız; Arnica saç kurutma makinesi modelleri bütçenize uygun fiyatlarla size yanıt verebilir. Saç telinize ya da derinize zarar vermeden hızlı, etkili bir kurutma sağlayan makinelerin vigo aparatları ile saçlarınızı  dilediğiniz gibi kıvırabilirsiniz. Düz ve kıvırcık saçlarınızı kurutup şekillendirebileceğiniz ve bunları yaparken de zaman tasarrufu sağlayacağınız Arnica saç kurutma makineleri; kıvırcık, bukleli, kuru ve hacimli tüm saçlar tipleri için gayet uygundur. Zahmetsiz kullanımı ve profesyonel yapısı ile difüzör nasıl kullanılır,sorusuna mahal vermeyen saç kurutma makineleri arasında difüzörlü aparatını içeren modelleri hemen şimdi online olarak inceleyebilirsiniz.