Ev Arkadaşları ile Ayrılık Getiren Kavga Sebepleri

Özellikle öğrencilik yıllarında yaşanan ev arkadaşlığı, uzaktan çok eğlenceli görülse de evlerin içinden kavga eksik olmayabiliyor. Ufacık bir sebep, bazen günler süren kavgalara neden olabilirken bazen de küçücük bir jest ile büyük kavgalar tatlıya bağlanıyor. Gece oynanan oyunlar, türlü şakalar, tüm kavgalar ve hatta inatlara rağmen ev arkadaşlığı, gençlik yıllarının en özlenen dönemleri arasında yer alıyor. Ev arkadaşlarının kavgaları, yıllar sonra gülerek anımsanırken o yıllarda ise gençlerin kabusu olabiliyor. İşte ev arkadaşlarının arasının bozulmasına neden olan, en sık rastlanan kavga nedenleri!

Gereksiz Yanan Işığı Söndür

Özellikle öğrenci hayatında yapılan kavgaların başrollerini; elektrik, su ve doğal gaz faturaları paylaşıyor. Geç ödenen faturalar sık sık kesintilere sebep olurken ödeme gücünü aşan faturalar için evin dört bir yanına “gereksizse söndür”, “az aç” gibi uyarılar koyuluyor. Öğrenciliğin şanından olan bu uyarılar işe yaramazsa çözüm enerji tasarruflu elektronik ürünlerde bulunuyor. Daha az enerji harcayan elektrik tasarruflu; elektrik süpürgesi, mutfak robotu, bulaşık ve çamaşır makineleri ile fatura kavgaları tarih oluyor. Final haftaları mum ışığında ders çalışma alışkanlığı yerini elektriğin mucidi Tesla’ya ithaf edilen övgülere bırakıyor. Faturalar otomatik ödemeye alınarak gecikmeler önlenebiliyor.

Önce Karnımız Doymalı Değil mi?

Ev arkadaşı ile yaşayan ve yemek yüzünden kavga etmeyen biri kaldığını sanmıyoruz. Kısıtlı vakitlerde, gençliğin en güzel zamanlarında eğlenmek varken yemek yapmak zor gelebiliyor. Oysa birbirinden pratik mutfak yardımcısı elektronik ürünler seçilerek ev kavgalarına son verilebiliyor. Sevimli ve çalışkan küçük ev aletleri ile şefler gibi sebze doğramak, tam kıvamında yemekler pişirmek için kavgaya gerek kalmıyor. Ev arkadaşlarının huzurunu sağlayan teknoloji, gençlere mutfağı sevdiriyor.

İnsanlar Konuşa Konuşa Anlaşır

Ev arkadaşlarının en büyük sorununu ise iletişimsizlik oluşturuyor. Her sorun konuşarak aşılabilecekken evde bulunan terlikten saç fırçasına, yastıktan vazoya kadar her şey kavga aracı olarak kullanılabiliyor. Gençlik heyecanından veya iletişim sevmediğinden olsa gerek sinir geçtiğinde türlü şirinliklerle ev ahalisi arayı düzeltebiliyor. Oysa her sorun konuşularak kuralların oluşturulması, ceza kumbaraları gibi yöntemlerle sorunların üstesinden gelinebiliyor.

Evde Gürültü İstemiyorum!

Çalışma, temizlik ve eğlence takvimleri birbirine uymayan ev arkadaşları gürültü yüzünden sık sık kavga edebiliyor. Temizlik sesine uyanıp kavga çıkabilirken, eve gelen arkadaşların bağırışları, kahkahalar ve konuşma sesleri de evde iplerin bir anda gerilmesine neden olabiliyor. Televizyonun sesi kısılsa da maalesef arkadaşların uzaktan kumandası bulunmuyor.

Temizlik mi O da Ne ki?

Ev arkadaşlığının tuzu biberi o didişmelerin ana konu başlığı genellikle temizlik oluyor. Yerde sürünen kırıntılar, mutfakta unutulan kirlik tabaklar, banyoda bırakılan saçlar, salonda unutulan çoraplar adeta sizi evlilik hayatındaki büyük karşılaşmalara hazırlıyor. Ev arkadaşları arasında ayrılıklara, ayrılık sonrası dedikodulara neden olan temizlik anlayışları için son teknoloji elektronik temizlik cihazlarından ve uzman deterjanlardan destek alınabiliyor.

Gençler kısa sürede süper temizlik vadeden Arnica Tesla sessiz elektrik süpürgesi ile zamandan tasarruf ediyor ve temizliği hızla bitirebiliyor. Yerdeki kırıntılar, minder arasında biriken tozlar, banyoda yere dökülen saçlar tarih olurken kirli bulaşıklara bir bulaşık makinesi deva getiriyor. Salonda unutulan çorapları kaldırmak ise ev arkadaşının insafına kalıyor. Ev arkadaşıyla yaşayanlar sessiz elektrik süpürgesi ile gürültü derdinden de kurtuluyor. En azından temizlik gürültüsünü ortadan kaldıran makine, bir kavga konusunu hayatınızdan çıkarıyor. Günün her saatinde temizlik yapabilme özgürlüğü veren süpürge, gece vakti aşk acısını evden haşin bir temizlikle çıkarmanızı mümkün kılıyor. Arnica ile ev arkadaşlığının sefası sürülüyor.