Evcil Hayvan Besleyenler İçin Elektrik Süpürgesi

Evinde evcil dostları ile yaşayanlar, yaşam alanlarını temiz tutma konusunda yardımcı olacak iyi bir süpürgeye ihtiyaç duyar. Her ne kadar klasik elektrik süpürgeleri yeterli gibi görünse de dostlarınızın tüylerini ve deri döküntülerinin tamamını almak için dizayn edilmedikleri için tam temizlik sunamaz. Bu durumda evcil hayvanlar için elektrik süpürgesi ile bu cihazların sahip oldukları teknolojiyi kullanmak hijyen açısından önem taşır.

Evcil Hayvan Besleyenler için Elektrik Süpürgesi Neden Önemli?

Evcil hayvan bulunan evlerde dökülen tüyler en büyük sorunlardan biridir. Günlük olarak temizlik yapılsa bile sürekli olarak dökülme eğilimi gösteren tüyler ortaya saçılabilir. Öte yandan hayvanların uyuduğu veya sürtündüğü alanlarda biriken tüy öbekleri özellikle tüy dökme dönemlerinde rahatsızlık verici olabilir. Üstelik tüyleri uzadıkça dökülme oranında artış görülen tüyler, evcil hayvan sahiplerinin daha pratik çözümler bulması konusunda kaçınılmaz olur. Bu nedenle özel tasarıma ve başlıklara sahip evcil hayvan elektrik süpürgesi kullanılması gerekir.

Kedi Köpek Tüyü için Elektrik Süpürgesi Yeterli mi?

Kedi ya da kuş sahipleri dökülen tüylerden şikayetçi olsa da köpek sahibi olanlar tüy dışında dışarıdan gelen kirlerden de şikayetçi olabilir. Özellikle günde birkaç kez bahçeye çıkarılan köpekler, eve giriş sırasında hem patilerine hem de tüylerine yapışan kirleri ve mikropları içeri taşıyabilir. Bu konuda yapılması gereken antrede patileri güzelce silmek ve tüyleri fırçalamaktır. Geri kalan artıkları güzelce temizlemek içinse elektrikli süpürgesine ihtiyaç duyulur.

Yalnızca ev temizliği için tasarlanan elektrikli süpürgeler tüy ve diğer kirleri çekme konusunda yetersiz kalabilir. Özellikle evde alerjik bünyeye sahip kişiler varsa, elektrik süpürgesinin mutlaka özel filtre seçeneğine de sahip olması gerekir. Benzer şekilde evcil hayvanlar için süpürgenin emiş gücü yüksek olmalı. Ayrıca dikey süpürge modelleri özellikle evcil hayvanların tüylerini temizlerken sizlere büyük kolaylıklar sağlayabilir. Bu süpürgelerin çeşitli başlıklarıyla her köşeyi temizleyebilir ve temizlik yaparken eğilmek zorunda kalmadan temizliğe devam edebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar için Elektrik Süpürgesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evcil hayvan dostları ile birlikte yaşayanlar, kedi köpek tüyü için elektrik süpürgesi seçiminde öncelikle emiş gücünü dikkate almalıdır. Elektrik süpürgesi, halı ve yüzeylerden tüyleri kaldıracak gücün yanı sıra aynı zamanda haznesine gönderecek kadar da güçlü emiş kuvvetine sahip olmalıdır. Bu konuda elektrik süpürgelerinin ayrı bir evcil hayvan başlığı da mevcuttur. Bu başlık, emiş gücünü tarak kısmına eşit olarak dağıttığı için uygulanan zemin ve bölgelerdeki tüm tüy ve deri kalıntılarını tamamen temizler.

Evcil hayvanların ardında bıraktığı en minik kalıntıları dahi toplamak için evcil hayvanlarla paylaşılan evler için elektrik süpürgesi önerileri arasındaki modellerin özel tüy toplayıcı başlığı da olabilir. Bu tür başlıklar 35-40 derece açısı ve farklı sayılardaki tarak uçları sayesinde ile dökülen tüyleri kolayca ve eksiksiz şekilde temizler. Hijyenik bir temizlik deneyimi sunan bu tür evcil hayvanlarla paylaşılan evler için elektrik süpürgesi önerileri arasındaki modellere ait özel süpürge başlıkları, evcil dostların bulunduğu tüm alanlarda sağlıklı bir ortam sunar.

Evcil hayvan besleyenler için elektrik süpürgesi seçiminde önemli olan bir diğer konu da seçilen cihazda filtrasyon özelliğinin bulunmasıdır. Çünkü evde bulunan evcil hayvanlar, ortamdaki alerjen popülasyonunu artabilir ve hava kalitesini düşürebilir. Bu konuda çok kademeli filtrasyon sistemi sunan ya da HEPA filtresi bulunan elektrikli süpürgeler, alerjenleri yüzde 99’a kadar yok eder. Bu da tüylerin yanı sıra gözle görülemeyecek kadar küçük deri kalıntılarının da ortamdan temizlenmesi anlamına gelir.

Evcil hayvan tüyleri için süpürge seçiminde son olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise hazne konusudur. Bu konuda en avantajlı olanı toz torbalı süpürgelerdir. Toz torbalı süpürgeler çekilen tüy ve kalıntıları hapsederek tekrar havaya verilmesini engeller. Haznenin mümkünse çok katlı sentetik olması ve sık sık temizlenmesi temizliğin eksiksiz yapılmasına olanak sunar.

Evinizde evcil dostlarınız ile birlikte yaşıyorsanız, hayatınızı kolaylaştıracak elektrik süpürgesi arayışınıza Arnica ile son verebilirsiniz. Evcil hayvanlarla paylaşılan evler için elektrik süpürgesi önerilerimizi göz önünde bulundurarak; Arnica Klik Klak dikey elektrik süpürgesi modelimize göz atabilirsiniz. Modelin geniş yüzeyli süpürücü fırçası zemini temizlerken yüksek performans göstererek işlerinizi kolaylaştırırken dikey yapısı ise eğilmenizi gerektirmeden temizliğe devam edebilmenizi sağlar.