Her gün işe gitmek zorunda olan biri olabilirsiniz. Ya da tüm günü evde de geçirebilirsiniz. Bu durumlardan bağımsız olarak evinizin temizliğine yardımcı olması için çalışanınız da olabilir. Her durumda evinizi temiz tutmak için bilmeniz gereken ufak tüyolar var. Çünkü temiz bir evin dağılmış ve toz içinde bir eve dönüşmesi pek zaman almıyor ne yazık ki. Buna rağmen evinizi temiz tutmak için pahalı temizlik malzemelerine, yorucu işlemlere veya her gün temizliğe gelen çalışanlara ihtiyacınız yok. Uygulayacağınız beş küçük tüyo ile her zaman temiz ve çok daha tertipli bir eve sahip olabilirsiniz.

Kısa Aralıklarla Küçük Temizlikler Yapın

Bir ya da iki günlük aralıklarla fazla efor sarf etmeden, küçük çaplı temizliklerle evinizin fazla kirlenmesinin ve tozlanmasının önüne geçebilirsiniz. Böylelikle her zaman temiz bir eve sahip olabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız genel temizlikler için ön hazırlık mahiyetinde olan bu kısa temizlikler sayesinde haftalık veya aylık yapacağınız genel temizliklerde fazladan yorulmazsınız. Bu sayede gereksiz onlarca temizlik malzemesine fazla paralar ödemekten kaçınarak tasarruf yapabilir, evinizin temizliğini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Evinizi Her Gün Havalandırın

Havasız ve güneş almayan bir ev ne kadar temiz tutsanız da size temizlik hissiyatını tam olarak yaşatamaz. Çünkü yeterince havalandırılmayan evler zamanla hoş olmayan kokular yayar ve kasvetli bir havaya neden olur. Ne kadar temizleyip hoş kokular sıksanız da güneş ışığının ve temiz havayla birlikte evin içine yayılan oksijenin yerini hiçbir şey tutamaz. Düzenli aralıklarla -örneğin sabahları yarım saat- pencereleri açıp evin içine temiz hava girmesini sağlamanız her zaman daha sağlıklı ve temiz bir eve sahip olmanızı sağlayacaktır. Hatta yazları günün büyük çoğunluğunda pencereleri açık tutabilirsiniz.

Evin Dağınık Olmamasına Dikkat Edin

Evlerin özellikle çocuk odaları ve salonları çoğu zaman dağınık olur. Çünkü evde en çok vakit geçirilen alan salondur ve evde yaşayan bireyler tarafından evin diğer odalarına ait küçük pek çok eşya salona getirilir. Çoğu zaman da yerine götürülmeden orada bırakılır. Bu eşyalar zamanla biriktikçe salonda bir hayli dağınıklığa sebep olur. Bu dağınıklık da ister istemez toz ve kirlilik yaratacaktır. Bunun önüne geçmek için salonu veya çocuk odalarını düzenli ve toplu tutmaya çalışın. Evi sürekli düzenli ve temiz kişilerin evlerine dikkat ederseniz, farklı farklı depolama alanlarını fark edebilirsiniz ya da minimum eşya ile yaşamayı seçerler. Siz de dağınıklığın önüne farklı depolama alanları ile geçebilir ya da minimal yaşam tarzını seçip eşyalarınızı sayısını minimalize edebilirsiniz. Bu da bir formül! 

Unutmayın: Şeytan Ayrıntıda Gizlidir!

Genelde temizlik yapılırken en çok göz önünde bulunan, daha genel bölgelere özen gösterilir. Fakat prizlerin ve ışık açma kapama düğmelerinin kenarları ve kapı kolları gibi evin içinde en çok dokunulan yerleri temizlemeden geçmeyin. Çünkü gün içinde sokakta, işte, okulda oldukça farklı yerlere dokunabiliyor ve dokunduğunuz yerlerdeki mikropları ve bakterileri evinize getirebiliyorsunuz. Bu nedenle sağlık açısından da bu tarz bölgeleri dikkatlice temizlemenizde fayda var.

Pratik Bir Yardımcı Seçin

Evin içindeki tozlar, halıların, parkelerin ve koltukların üzerlerinde zamanla birikir. Bu durum oldukça kirli bir izlenim yaratır ve özellikle alerjen yapıdaki insanlar için fazla rahatsız edicidir. Bu noktada, yapacağınız küçük çaplı veya genel temizliklerdeArnica Tesla Premium Toz Torbasız Elektrikli Süpürge en büyük yardımcınız olabilir. Kolay kullanım için tasarlanmış bu elektrikli süpürge, 3 litre hacmindeki dışarı asla sızıntı yapmayan şeffaf toz haznesi ile oldukça steril bir temizlik yapmanızı sağlar. Yeni teknolojilerle üretilmiş, toz torbası bulunmayan süpürgelerin haznelerini daha kolay temizleyebilirsiniz ve aynı zamanda bu özellik sayesinde daha verimli bir temizlik yapabilirsiniz. Torba değiştirme gibi bir derdiniz olmadığından, temizlediğiniz toz ve kirin tekrar evinizin içine yayılma riskini de önlemiş olursunuz.