aspiratör

Evinizde zaman geçirmekten hoşlandığınız mekanların başında mutfak gelir. Hele bir de yemek yapmak sizin için bir ihtiyaçtan ziyade keyifse işte o an daha bir eğlenceli hal alır mutfakta geçirilen zamanlar. Şarkılar eşliğinde içinizdeki şefi çıkararak yapacağınız birbirinden güzel lezzetleri ailenize, sevdiklerine sunmak size ayrı bir mutluluk ve keyif verir. Misafirlerine lezzetli ve güzel yemekler yaparken mutfağın temiz ve kokusuz kalması için mutfak aspiratörü olmazsa olmaz ürünlerin başında gelir. Çocuklarınızla birlikte zevkle yediğiniz basit bir patates kızartması mutfağınızın dumanla ve kokuyla dolması için yeterlidir. Aspiratör sayesinde, ağır yemek kokusu ve dumandan rahatlıkla kurtularak mutfağınızda geçireceğiniz zamanı daha temiz ve kaliteli hale getirebilirsiniz.

Mutfak Aspiratörü Kullanarak Dolaplarınızın Ömrünü Uzatın

aspiratör

Yemek pişirirken ortaya çıkan duman, buhar, yağ ve kokular yukarı doğru süzülmeye başlar. Mutfak aspiratörü, kirli havayı fan sistemi sayesinde içine çekerek evinizin dışına atılmasını sağlar. Bu sayede mutfağınız temiz kokmaya devam eder. Mutfak aspiratörü, yemek kokularının evinizin diğer odalarına, kıyafetlerinize hatta saçınıza girmesini engeller. Mutfakta aspiratör kullanmazsanız ağır koku ve duman evinizin diğer köşelerine siner ve uzun süre gitmez. Yemek pişirdiğinizde camlarınız ve dolap kapaklarınızda nemlenme ve buharlaşma meydana gelir. Aspiratör kullanmadığınız zaman oluşan bu nemlenme ve buhar mobilyalarınızın kısa sürede deforme olmasına neden olur. Ayrıca, aspiratör tercih edilmeyen mutfakların dolaplarındaki yağlanma süreleri oldukça kısalır. Mutfak aspiratörü, dolaplarınızda oluşacak yağlanma süresini yüksek oranda uzatır.

Sağlığınız İçin Ses Seviyesi Düşük Bir Aspiratör Tercih Edin

Mutfak aspiratörü alırken dikkat etmemiz gereken bazı püf noktaları vardır. Bunların başında havayı emiş performansı gelir. Tercih edeceğiniz ürünün emiş gücü ne kadar yüksek olursa mutfağınızda oluşacak kokudan ve dumandan o kadar kısa sürede kurtulursunuz. Özellikle 300-380 metreküp altında emiş gücü olan ürünleri tercih etmeyin. Bu metreküp emiş gücü altında bir aspiratör tercih ederseniz yeterli performansı alamayabilirsiniz. Çift motor ve çift fan özellikli bir aspiratör tercih etmeniz halinde mutfağınızda oluşan kötü koku hızlı bir şekilde tahliye edilir. Ayrıca evinizde oluşan dumanın temiz havaya dönüşmesi çok daha kısa bir sürede gerçekleşir. Mutfağınızdaki kötü kokuyu hızla çekerek dışarı atan aspiratörünüz, geri dönüş sistemi teknolojisi sayesinde kokunun tekrar içeri girmesini engeller.

Çekiş kapasitesinin düşmemesi için yağları tutan alüminyum filtreleri belirli periyotlarda mutlaka temizleyin. Filtreleri düzenli temizlenmeyen cihaz, hava akışını korumak için daha fazla çalışmak zorunda kalır. Aspiratörünüzün daha fazla çalışması gürültü seviyesinin artması anlamına gelir. Aspiratörünüzün filtresini belirli aralıklarla temizlerseniz kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Mutfak aspiratörünün gürültüsüz çalışması da çok önemli bir özelliktir. Mutfakta yemek yaparken geçirdiğiniz zaman çok kısa değildir. Sağlığınız ve kullanım açısından ses seviyesi düşük olan bir aspiratör tercih etmeniz sizin için çok daha iyi olur.

Bırakın Mutfağınız Nefes Alsın…

aspiratör

Mutfak aspiratörü üzerinde bulunan aydınlatma sistemi sayesinde pişirme alanınızı daha iyi aydınlatabilirsiniz. Aydınlatma sistemi, mutfakta bulunan ışığa ters noktada kalan ocağınızı daha rahat kullanmanızı sağlarken, pişirdiğiniz yemeğin pişip pişmediğinin kontrolünü daha iyi yapabilmenize yardımcı olur. Teknoloji ve tasarımın gelişmesiyle birlikte mutfak aspiratörleri günümüzde sadece istenmeyen kokuları giderip mutfağınızı temiz tutmanıza yardımcı olmuyor. Birbirinden güzel ve şık tasarımlarıyla mutfak içinde tarzınızı yansıtabileceğiniz güzel bir dekoratif ürün özelliği taşıyor. Arnica mutfak aspiratörleri, mutfağınızda keyifle yemek yaparken oluşan kötü koku ve dumanının kolaylıkla dışarı atılmasını sağlar. Alacağınız kaliteli ve doğru bir aspiratör sayesinde yemek kokularından arınmış daha ferah mutfak ortamlarına kavuşursunuz.