arnica sessiz elektrik süpürgesi

Gürültü, tanım olarak aralarında uyum bulunmayan düzensiz seslerin bütünü, patırtı, şamata olarak geçer. Fizyolojik anlamda ise kulağa hoş gelmeyen her türlü ses, gürültü olarak tanımlanır. Kulaklarımız her zaman farklı sesleri duymaya yönelir, çıkarılan sesin ne olduğunu bulmaya çalışır. Günlük yaşantımızda, televizyon sesi, trafik gürültüsü, yüksek sesli müzikler, telefonda yüksek sesteki konuşmalar hayatımızda var olan ve var olmaya devam edecek olan sesler olarak biliriz. Bir süre sonra ise bu sesler sınırlarını aşarak gürültüye sebebiyet verir. İnsanlar yoğun gürültünün ardından biraz sessizlik, huzur ister. Yenilenmek için, yaşamın kıymetini bilmek için bir an olsun durup düşünmek için sessizliğe ihtiyaç duyar.

Hayatımıza Yönelik Tehditler

İş hayatımızda ya da özel yaşantımızda hemen hemen her alanda var olan teknolojik aletlerin, makinelerin ortaya çıkardığı gürültü, insanlar için ciddi sağlık sorunlarına neden olur. Gürültü, insanların fiziksel, fizyolojik, psikolojik, performans etkilenmesi gibi birçok alanda kişisel bozukluklarına yol açar. Gürültünün zararları, işitme sorunu, konsantrasyon bozukluğu, uyku bozuklukları, psikolojik sıkıntılar gibi doğal yaşamı etkileyen faktörler olarak karşımıza çıkar. Ruhsal alanda sıkıntı ve gerilim duygularında artma olurken davranış bozukluklarının da görülmesine neden olur. Fiziksel ve fizyolojik alanda hızlı kalp atışlarına, irkilmelere, adrenalin yükselmesine yol açarken nefes alıp vermenizi hızlandırır ani ve erken uyanabilirsiniz. Baş ağrıları ile baş başa kalabilirsiniz. Performans alanında ise iletişim bozukluklarına, dinleme ve anlama güçlüğüne, dikkat mekanizmasının bozulmasına, bir işin zamanında yapılmamasına neden olur.

Kendiniz İçin Bir Nefes Alın

arnica elektrik süpürgesi

Dünyada daha çok çevresel etkenlere bağlı olarak görülen gürültü kirliliği ve yol açtığı hastalıklar her geçen gün hızla artıyor. Hayatımızdan bir nebze olsun uzaklaştırmak için sessiz anlara ve alanlara ihtiyacımız var. Gün içinde yaratacağımız sessizlik anları beyin hücrelerimizin canlanmasını, olaylara farklı bakış açıları ile bakmamızı ve sağlıklı bir yaşam sürmemizi sağlarken hayatımızı olumlu yönde değiştirir. Sessizlik, bizleri rahatsız eden düşüncelerden arındırırken yaratıcılığımızı da geliştirebilir. Sessizlik, zihinsel gelişimi hızlandırır, bilişsel becerilerin yenilenmesini sağlar, stres gerginliğini azaltır, uyku düzenini iyileştirir, kalp sağlığını etkiler, düşünmek için bir fırsat yaratır. Sessizlik, insanın kendini keşfetmesini sağlar. Ruhumuzda saklı kalmış yetenekleri tıpkı bir yanardağ patlaması gibi ortaya çıkarır.

Ev Sessizliğinde Üstün Temizlik…

Maruz kaldığımız gürültü kirliliği sokakta, ofiste ve toplumsal her alanda her geçen gün artmaya devam ederken en azından evlerimizde bu kirlilikten bir nebze uzaklaşmak gerek. Neyse ki bu kirliliğin önüne geçilebilecek yeni teknolojiler bugün mevcut. Çamaşır makineleri, buzdolapları hatta elektrik süpürgeleri sessizlik ihtiyacınıza göre tasarlanıyorlar. Ve artık neredeyse çıt çıkarmıyorlar. Çıkış sesi 70 desibelin altında olan sessiz çalışan elektrik süpürgesi modelleri sayesinde çalan telefon sesini de kapı zilini de rahatlıkla duyabiliyor, bebeğiniz uyurken temizlik yapmanız mümkün hale geliyor. Üstelik sessiz süpürgelerin emiş güçlerinin yüksekliğinden şüphe etmenize gerek yok. Çok düşük gürültü seviyesi ile büyük bir performans gösteriyorlar. Anneler çocukları uyuduktan sonra da tatil günlerinin sabahlarında da; geç saate kadar çalışanlar, günün dilediği her saatinde kimseyi rahatsız etmeden temizlik yapabiliyor. İşte bu sessizliğin mimarı ile tanışın! Arnica’nın sessiz elektrik süpürgesi modelleri, evinizde keyifle temizlik yaparken gürültü kirliliğini de önlüyor. Şu sıralar evinizde dinlenmeye ihtiyacınız varsa ve minimum seste bunu yapmak istiyorsanız, temizlik esnasında bile üstün sessizliğe ulaşabilirsiniz. Almayı düşündüğünüz güvenilir ve kaliteli sessiz elektrik süpürgesi sayesinde kirden arındırılmış mükemmel temizliğe ve sağlıklı bir eve sahip olabilir böylelikle evinizi sesten muhafaza edebilirsiniz. Sessiz, yaratıcı, bol dinlenceli günler sizin olsun…