Boş zamanları değerlendiren, arkadaşlarıyla hoş vakit geçirmek isteyen, ailesiyle bir aktivite yapmak isteyen ya da tamamen sanattan zevk almak isteyen herkesin en sık yaptığı şeylerden birisi film izlemektir. Peki film izlemek için sinemaya mı gitmek zorundasınız? Elbette hayır. Gelişen teknolojiler sayesinde sinema size gelebilir ve evinizde de üst düzey bir film keyfi yaşayabilirsiniz. Ama bunun için film keyfi yaşamanın olmazsa olmaz parçalarını birleştirmeniz şart!  

Önce doğru filmi bulun!

Film keyfinin en önemli unsuru elbette filmin kendisidir. Bu aşamada seçilen filmin tüm gününüzü etkileyeceğini unutmayın. Ruh halinize ve ortama uygun bir film seçmemeniz, film gecenizi berbat edebilir. Duygusal bir modda iseniz, ruh halinize göre romantik bir film seçebilirsiniz. Mutluysanız bir aksiyon ya da macera filmi adrenaliniarttıracaktır!  Enerjik günlerinizde duygusal filmler enerjinizi düşürebilir, aman dikkat! Ama moral olarak kötüyseniz komedi filmiyle kendinize bir terapi yapabilirsiniz. Kafanızı boşaltmak değil de doldurmak istediğiniz anlarda ise bilim, belgesel ve biyografi tarzında filmlere göz atabilirsiniz. Unutmayın! İyi bir film, film keyfinin olmazsa olmazıdır.

Film keyfi en iyi arkadaşlarla çıkar!

Gerçek bir film keyfi yaşamak istiyorsanız kendi ortamınızı oluşturmalısınız. Elbette sinema salonlarında da keyifli bir film deneyimi yaşayabilirsiniz. Fakat keyfin dozunu artırmak için arkadaşlarınızla parti havasında geçecek bir film ortamı oluşturabilirsiniz. Ya da eşiniz veya sevgilinizle romantik bir akşamı film ile süsleyebilirsiniz. Bu nedenle mekan seçiminiz de önemli bir hale gelir. Sonuçta kendi sinema salonunuzu kendiniz yaratmak durumundasınız. Atmosferi oluşturun! Öncelikle film izleyeceğiniz mekanın karanlık olmasına özen göstermelisiniz. Aşırı ışık alan bir mekanda film izlerseniz, filmde olup bitenleri kaçırabilirsiniz. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise mekanın kişi sayısına uygun genişlikte olmasıdır. Özellikle kalabalık ortamlarda herkesin ekranı görebilecek açıda durabilmesine imkan veren bir mekan seçilmelidir. Çünkü film keyfinizi dev ekranda yaşama şansınızın olduğu gibi düşük bütçeli bir bilgisayar ekranına bakmak zorunda da kalabilirsiniz. Önemli olan dikkatinizi dağıtmayacak bir ortam!

Atıştırmalık olmazsa olmaz!

Sadece film keyfi için yapılan büyük bir organizasyon değil, küçük çaplı bir televizyon izleme eyleminde bile bir şeyler atıştırma ihtiyacı duyabilirsiniz. Midenizin boş olması dikkatinizi dağıtabilir. Film keyfinde yemek yemeniz zor olsa da küçük atıştırmalıklar her zaman işe yarar. Elbette film keyfinin olmazsa olmaz atıştırmalığı patlamış mısırdır!. Sinema kültürünün vazgeçilmez bir parçası olan “pop corn” yani patlamış mısır, yerken verdiği keyif ve lezzeti ile kucağınızda yerini almalıdır. Bu aşamada mısır patlatmak size zor geliyorsa bir Arnica mısır patlatma makinesi ile işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Arnica Mısırmatik Plus Mısır Patlatma Makinesi ile, damak tadınıza göre yağlı ve yağsız mısır patlatabilir, kestane pişirebilir ya da kuru yemiş kavurabilirsiniz. Filmin sadece keyfini değil tadını tuzunu da çıkarabilirsiniz!