Katı Meyve Sıkacağı ile Yapılabilecek Detoks Tarifleri

Zaman zaman bedeninizin size ağır geldiği, ödemden rahatsız olduğunuz ya da kaçan birkaç fazla kilodan dolayı şişkinlik hissettiğiniz günler mutlaka olur. Kıyafetleriniz aynada size yakışmaz, ayaklarınız topuklu ayakkabılarınıza bir türlü sığmaz, merdiven basamakları her zamankinden daha yorucu hale gelir, hava daha da bir bunaltıcı olur! Bu ağırlıktan kurtulmak için çareler ararsınız. Spor yapmak ya da bir diyet programına katılmak sizin için uzun vadede çözüm olabilirken bazen acil çözümlere, kısaca mucizelere ihtiyaç duyarsınız. Bu mucizeleri yaratmak için kendi formüllerinizi kullanabilirsiniz. Hem de çok az malzeme ve bir yetenekli yardımcı ile: katı meyve sıkacağı!

Sihirli dokunuşlar gerçekleştiren mucizeler için meyvelerin gücünü birleştiren katı meyve sıkacağı, detoks reçetelerinizde sizin en önemli yardımcınız olur. Ayrıca diyet listelerinizde, spor programınızda da bu detoks tarifleri size güç verirken, özlediğiniz o hafiflemiş hisse kavuşmanızı da sağlar. Farklı meyvelerin ve besinlerin birbirinden faydalı etkilerini tek bir öğünde ya da takviye olarak size sunan bu detoks tariflerini keşfetmeye hazır mısınız?

Önce Yağları Yakalım!

Çok farklı karışımlarla ve katı meyve sıkacağı yardımı ile yapacağınız detoks tarifleri, vücudunuzdaki yağları yakmanız için de oldukça etkili. Yağ yakma konusunda zencefilin etkisini duymuşsunuzdur. Peki zencefili daha da yakıcı hale getirmeye ne dersiniz? İşte tarif burada:

 • 1 adet taze zencefil
 • 1 adet yeşil elma
 • Yarım limon
 • Kereviz sapı

Tüm bu malzemeleri katı meyve sıkacağı yardımıyla sıkıp, yemyeşil renkte, size tazelik ve zindelik veren bu detoks suyunu elde edebilirsiniz. Bu tarif, yağ yakımı konusunda size spordan sonra, diyet listenizde ara öğünlerde önemli bir takviye olabilir.

Arnica Ekovita Plus
En güzel ve en etkili detoksları pratik bir şekilde hazırlamak için hemen tıklayın, Ekovita Plus’ı inceleyin!

Sırada Ödem Attıran Bir Tarif Var!

Mutfağınızda çok kısa sürede, katı meyve sıkacağı yardımıyla, oldukça pratik bir şekilde hazırlayacağınız bu tarifle de vücudunuzdaki şişkinliğe veda edebilirsiniz. Hafiflemek, rahat nefes almak, mevsimin tadını çıkartmak için hem leziz hem de faydalı bu tarifi denemelisiniz:

 • 10 tane çilek
 • Yarım bardak yaban mersini
 • Yarım bardak ahududu
 • 2 su bardağı ıspanak

Yine tüm bu malzemeleri katı meyve sıkacağı yardımıyla sıkın ve karıştırın. Gün boyu tüketeceğiniz ve tüketmekten de zevk alacağınız bu enfes tarif vücudunuzdaki ödemin atılmasına yardımcı olacak.

Spor Yapanlara Destek: Kilo Vermeye Yardımcı Detoks Tarifleri!

Spor salonunda, koşu parkurunda geçirdiğiniz zamanlarda sağlıklı bir yaşama biraz daha yaklaşırken, kilo vermeye de başlarsınız. Tabii ki uygun bir beslenme programını da takip ederek! Saatlerce yaptığınız sporun etkisini biraz daha arttırmak istemez misiniz? Sağlıklı şekilde kilo verirken beslenme listenizde mutlaka yer alması gereken iki alternatif tarif burada! İhtiyacınız olan bir katı meyve sıkacağı ve:

 • 2 adet portakal
 • 2 adet mandalina
 • 1 limon
 • Kimyon ve karabiber
 • Nane yaprakları

Özellikle kışın daha rahat bulacağınız meyvelerle yapacağınız bu tarifte, katı meyve sıkacağı yardımıyla, portakal, limon ve mandalinayı sıktıktan sonra içerisine nane yapraklarıyla birlikte kimyon ve karabiberi ekleyip karıştırın ve özellikle spordan sonra bu detoks suyunu tüketmeye çalışın. Fazla kiloların hızla size veda ettiğini göreceksiniz.

Yaz meyvelerinden de benzer etkiye sahip bir karışım elde edebilirsiniz. İşte bu oldukça basit detoks karışımının malzemeleri:

 • 1 su bardağı çilek
 • 1 adet misket limonu
 • Taze nane yaprakları

Sadece bu üç nefis malzeme ile yapacağınız detoks suyu ile yazın hem serinleyebilir hem de fazla kilolarınızdan kurtulmak için gerekli desteği almış olursunuz. Çileklerinizi katı meyve sıkacağı ile sıktıktan sonra içerisine bir misket limonun suyunu ve taze nane yapraklarını ekleyin. İşte hepsi bu kadar!

Şimdi mutfağınızda tüm bu mucize karışımları hazırlaması için katı meyve sıkacağına yer açabilirsiniz. Zengin çeşitli, farklı lif ve sertliğe sahip meyveleri sıkacak, ayrıca sebze suları hazırlamanızı da sağlayacak kaliteli, dayanıklı ve pratik bir ürün almak istiyorsanız, Arnica Ekovita Plus Profesyonel Katı Meyve Sıkacağı ile hemen tanışmanız gerekiyor!