arnica saç şekillendirici

Kadınlar için saçları, buna bağlı olarak da saç bakımı çok önemli! Uzun saçlarınız varsa saç şekillendirme için pek çok seçeneğiniz de var demektir. Ancak bazen kadınlar kendilerinde değişiklik yapmak ister ve bu değişiklik genelde saçlarla ilgili olur. Uzun saçlarını ani bir karar ile kestirebilirler. Siz de aynı şekilde bir değişiklik yaparak uzun saçlarınıza veda edip kısa saç kullanmayı düşünüyorsanız ya da artık kısa saçla yaşamaya başladıysanız kısa saç şekillendirme konusunda bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Kısa saç, özellikle yaz aylarının kavurucu sıcaklarında size rahat bir nefes almanızı sağlayacak. Hatta belki de o kadar rahat gelecek ki bir daha uzun saç kullanmak bile istemeyeceksiniz. Kısa saç şekillendirme konusunda da birçok seçeneğiniz olacak, o yüzden saçlarınızı kestirdiğinize hiç pişman olmayacaksınız.

Saçınıza Çok Yakışacak Dalgalar

Saçlardaki dalga dalga bukleler sanki sadece uzun saçlara yakışacak diye düşünenler olabilir. Aksine kısa saç şekillendirmede de o muhteşem bukleler size çok yakışacak ve size herkesten farklı bir hava katarak tüm dikkatleri üzerinize toplamanıza yardımcı olacak. Peki nasıl mı yapacaksınız saçlarınıza dalga dalga bukleleri? Emin olun ki sizi hiç yormayacak. Evde saçlarınıza biraz vakit ayırarak güzelliğinize güzellik katacaksınız!

Öncelikle saçlarınızın kuru olmasına özen göstermelisiniz. Islak saça yüksek ısıda saç şekillendirici kullandığınızda saçlarınızın yıpranmasına sebep olabilir ve saçlarınızın uzamasını zorlaştırabilirsiniz. Kullanmak isterseniz hem saçınızın yüksek ısıdan yıpranmasını önleyecek hem de saçlarınızın mis gibi kokmasına yardımcı olacak bir saç koruyucu sprey ya da yağ sürebilirsiniz. Sonrasında saçlarınızı ikiye ayırarak bir toka yardımı ile tutturun. Bir tutam saçı ayırıp ısınmış maşa etrafına düzgün bir şekilde dolayın. Saçınızı yakmamaya özen göstererek kısa bir süre bekleyin ve saçınızı maşadan ayırın. İşlemi aynı şekilde saçınızı tutam tutam ayırıp tekrarlayın. Son olarak başınızı eğip saçlarınıza alttan elleriniz yardımıyla hacim verebilirsiniz. Evet, artık hazırsınız!

Pixie Saç Şekillendirme Yöntemleri

saç şekillendirici

Sabah uyandığınızda saçlarınızın elektriklenmiş ve kabarmış olması artık kabusunuz olmayacak! Pixie saç modeli, son zamanların trend olarak karşınıza çıkan saç kesim modellerinden. Saçların kısa olması sabahları aynaya baktığınızda biraz canınızı sıkabilir fakat bunu hiç dert etmeyin. Çünkü kısa saç kullanıyor olmanın avantajları da var. Hatta kısa saçın en güzel avantajlarından biri de sabah biraz daha fazla uyuyabilecek olmanız. Kısa saç şekillendirme, uzun saçlara göre oldukça kolay. Sadece hayatınızı kolaylaştıracak birkaç püf noktası var.

Saçınızın yumuşacık olması için mutlaka saç kremi kullanın. Kremin saçlarınızda daha etkili olabilmesi için saçlarınızı bir havluya sarıp yaklaşık 4-5 dk bekletin. Diğer önemli bir nokta ise saçlarınızın daha parlak ve canlı görünmesi için saç bakım yağı da uygulamalısınız. Bu işlemler sayesinde saçlarınız yumuşayarak daha kolay şekil alacak. Daha sonra ellerinizi kullanarak saç köpüğü yardımıyla saçlarınıza doğal dalgalar yapabilirsiniz. Burada da dikkat etmeniz gereken nokta saç köpüğünü saçlarınızın her yerine eşit şekilde dağıtmak. Saçlarınızdaki dalgaları kalıcı hale getirmek için ise vigo ile saç şekillendirmeniz daha etkili olacaktır. Isı ile saçlarınız kolaylıkla istediğiniz şekli alacak ve kısa sürede saç şekillendirme işleminizi tamamlamış olacaksınız. İsterseniz saçlarınızın önlerini düzleştirici yardımıyla düzleştirerek arkalarında oluşan hafif dalgalarla kendinize özel farklı bir tarz yaratabilirsiniz. İster perçemlerinizi tamamen önde toplayarak isterseniz de bir kısmını sağa bir kısmını sola ayırarak şekil verebilirsiniz. Kısa saç şekillendirme aşamasında size çok yardımcı olacak Arnica saç şekillendirme ürünlerini kullanarak daha etkili sonuçlar elde edebilir, kısa saç şekillendirme teknikleri ile harikalar yaratabilirsiniz.