Evin en çok vakit geçirilen yerlerinden biri olan mutfak, kalbimizde de bambaşka bir yere sahiptir. Ne de olsa kalbe giden yoldan geçmez mi en lezzetli yiyecekler? Sıcak yemek kokuları, taze içecekler, mis gibi tatlılar sihirli mutfakların olmazsa olmazlarıdır. Mutfakta yaratılan şaheserler için elbette vazgeçilmez yardımcılar var. Şimdi kollarınızı sıvayın ve iyi bir aşçı olmak için vazgeçilmeziniz olacak mutfak yardımcılarına birlikte göz atalım.

Yemeğin Keyfini Sürdürüp Çilesini Çeken Tencereler

Mis gibi kokusu tüm eve yayılan muhteşem yemekler için elbette ki onu iyi pişirecek tencerelere ihtiyacımız var. Isıyı daha iyi ve hızlı yansıtarak yemeğinizin daha çabuk pişmesini sağlayan granit tencereler olsun, kullanım ömrünün uzunluğu bakımından çelik tencereler olsun mutfaktaki en önemli yardımcılarımızdan. Yemeğin keyfini bizler süreriz çilesini tencereler çeker. O nedenle tencerenizin kalitesine dikkat etmek oldukça önemli.

Tüm Dertleri İkiye Bölen Keskin Bıçaklar

Yemek yapan herkesin en iyi bildiği şey körelmiş bıçaklarla et kesmenin ne kadar sinir bozucu olduğudur. Yemeği yapma süren uzar ve zorlanarak iş yapıldığı için küçük yaralanmalara sebep olabilir. Küçük bir soğanı ya da domatesi dahi kesmek çok zor bir hale gelebilir. Bu nedenle iyi yemek yapmanın en önemli yardımcılarından birisi de bıçaklardır.

Her şeyin Bir Ağırlığı Mutfağınızın Tartısı Vardır

Yemek tariflerini açtığımızda karşımıza çıkan 200 gram et, 120 gram şeker, 150 gram yağ gibi kavramları doğruca yerine getirip profesyonel ikramlar hazırlamak için mutfak tartısı hayat kurtaran ürünlerden bir diğeri. Özellikle diyet yapan kişiler için vazgeçilmezler arasında yerini alır. Yoksa 60 gram köfte, 25 gram ekmek, 10 gram meyve gibi ölçülerle başınız dönerken miktarlarda biraz aşıma uğrayabilirsiniz.

Oksijeni Bilmeyiz Ama Yaşamak İçin Çay Şart

En derin sohbetlerin, yemek sonrası muhabbetlerin, misafirler geldiğinde yapılan ikramın, balkon keyiflerinin, kahvaltılarımızın kısacası pek çok anımızın kurtarıcısı, dert ortağımız, ana içeceğimiz çaya geldi sıra. İyi bir çay demlenmeyen mutfak, işlevinde yetersiz sayılır. Çayın dumanının tüttüğü, deminin oturduğu mis gibi kokusunun yayıldığı mutfaklar için iyi bir çaydanlık  en temel mutfak ihtiyaçlarından biridir. Üstüne bir de dem haznesi, sıcak tutma ayarı gibi detaylara sahip bir çay makinesi keyfi iki kat artırır! 

Hepimizde Kırk Yıl Hatırı Olan Kahve

Bol köpüklü bir kahveyle yapılan muhabbetlerin tadı paha biçilemez… Sabahları ayrı, akşamları ayrı, eş dost geldiğinde ayrı tadı vardır kahvenin. Ama köpüğü olmayan su gibi kahveler keyfimizi kaçırabilir. Keyfimiz bizde kalsın kahvelerimiz bol köpüklü olsun diye kahve makineleri de mutfağımızın baş köşesinde yer alması gerekenler arasında!

Bazen Dosttan Daha Çok Ararız İki Ayran Bir Tost

Sabah kahvaltılarında, işten eve yorgun döndüğümüzde, gece acıkmalarımızda en büyük kurtarıcımız elbetteki nefis bir tosttur! Öğrenci, evli, bekar, çalışan fark etmez tost makinesi her evin illa ihtiyaç duyacağı temel ürünlerimiz arasında. Tost makinesi ile sadece tost yapıldığını sanıyorsanız da yanılıyorsunuz. Izgara tavuk, köfte, balık, sucuk, kızarmış ekmek gibi türlü türlü görevin kurtarıcısıdır tost makineleri.

Çırp, Kes, Karıştır Zamanla Yarıştır

https://youtu.be/FUCz7TLloso

Gelelim mutfakta hayat kurtaran, zamandan tasarruf ettiren, temizlikten kısan, yemek yapmayı eğlenceli hale getiren mikserler ve blender modellerine! Her bir parçasıyla mutfakta mucizeler yaratmanıza olanak tanıyan Arnica Master Cook Blender Seti çorbalarınızı, kek hamurlarınızı, pasta malzemelerinizi, pudinglerinizi karıştırmaya yaradığı gibi, katı yiyecekleri anında toz ya da püre haline getirir. Ev yapımı meyve suyu, smoothie ve milkshake yapımında da yine sahne onundur!

Vitaminin Sıvı Hali İçin Katı Meyve Sıkacağı

Özellikle çocuklu anneler için mucizevi bir ürün olan katı meyve sıkacakları sağlıklı yaşam için olmazsa olmaz ürünler arasında yer alıyor. Elma suyu, havuç suyu, nar suyu gibi meyveleri içecek haline dönüştüren yardımcımız; meyve yemeyi sevmeyenler için de kurtarıcı!

Adı Mikro Etkisi Macro Olan Mucizevi Ürün: Mikrodalga Fırın

Mikrodalga fırın; yemeklerinizi ısıtmanıza, kolay pişirilebilecek yemekleri pişirmenize, dondurulmuş gıdaları hazırlamaya, içeceklerinizi ısıtmaya, mısır patlatmaya, kumpir yapmaya kadar pek çok noktada hayatımızı kurtarıyor. Pek çok işi tek bir ürünle kolayca yapmanın yolu kesinlikle mikrodalga fırınlardan geçiyor.