Evdeki en stratejik konum mutfaklara aittir! Anne-kız sohbetleri, komşularla sabah kahveleri, aile buluşmaları, kimi zaman tatlı telaşlar, bazen de buzdolabı önündeki tatlı kaçamaklar. Ailemiz için böylesine önemli bir konuma sahip olan mutfağımızda, işlevsellik ve konforla birlikte, samimiyeti de koruyacak tasarım fikirlerini uygulayabiliriz. Bu fikirler için birbirinden farklı ve çarpıcı renk alternatiflerini kullanarak mutfakları vazgeçilmez kılmamız da mümkün!

Lezzetlerin Rengini Mutfağınızla Yansıtın

Özellikle kadınların, günün büyük bir kısmını geçirdikleri mutfaklarda, sıradanlıktan uzak, keyifli bir tasarım için renklerin büyülü etkisinden yararlanabilirsiniz. Özellikle renklerin yaşamımız üzerindeki gizli etkisini de dikkate alarak mutfağınızda yaratacağınız bu yepyeni atmosferi, zamanla tüm evinizde hissedersiniz!

* Örneğin nar kırmızısı! Canlı, dinamik bir kırmızı mutfağınızda bambaşka bir hava yaratır. İştah açıcı etkiler yaratan kırmızı, zamanı unutturan bir renk olarak mutfakta geçen süreyi sizin için eğlenceli hale getirir.

* Patlıcan moru da mutfak için önerilen başka bir renk seçeneği olabilir. Lüks ve itibarın rengi mor, şık, modern dokunuşlarla misafirlerinizin gözlerini alamayacağı bir mutfağa sahip olmanız için size yeter.

* Portakal turuncusu, verimliliği çağrıştırdığı gibi hünerli ellerinizden leziz yemekleri ailenize ve sevdiklerinize sunmanız için sıra dışı bir alternatif olabilir.Portakal turuncusunu sevdiyseniz, limonun çarpıcı sarısı da mutfak için güzel bir renk seçimi olacaktır. Neşenin, zekanın ve pratikliğin sembolü sarı renk, küçük ve tatlı kaçamaklarda size mutfağınızın dekorasyonuyla eşlik eder.

* Buz mavisi, sonsuzluğu ve özgürlüğü mutfağınızda yansıtırken, ailenizin ve konuklarınızın huzuru bulacağı bir mutfak yaratmanızı sağlar.

* Nane yeşiliyle güveni ve umudu sevdiklerinizle paylaştığınız bir mutfak tasarımı oluşturabilirsiniz. Yeniliğin de sembolü olan yeşil, mutfakların en önemli özelliği olan paylaşımı da simgeler.

* Evinizin minikleri için tatlı sürprizleri çikolata kahvesi bir mutfakta hazırlarken, onlara sevginizi de bu yolla aktarabilirsiniz. Böyle bir mutfakta ayrıca bir fincan kahve eşliğinde yapacağınız unutulmaz sohbetlerde, mutfağınız sizin sırdaşınız olmaya devam eder. 

* Belki de tercihiniz kontrast renkleri kullanmak olacaktır. Zıtlığın yaratacağı etkiyle kimi zaman tropikal bir ortamda yemeklerinizi pişirebilir kimi zaman da sadelik ve huzur için pastel renklerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Her şey hayal gücünüze kalmış! 

Mutfak Aksesuarları Renk Masalınızı Tamamlıyor

Mutfak dolaplarınızı ve duvarlarınızı birbirinden çarpıcı renklerle dekore ettiniz. Şimdi sıra küçük dokunuşlarda! Mutfak aksesuarlarınızı bu renk uyumu içerisinde seçebilir, mutfağınızda muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz. Mutfak aletleriniz için de artık sıradan sınırlar içerisinde kalmadan, farklı alternatiflerle yapacağınız renkli seçimler sizi bekliyor! Modern aksesuarlar, turuncu, sarı, kırmızı ve birçok renkle birlikte hayal gücünüze eşlik ederek mutfağınız için bambaşka bir görünüm yaratmanıza yardım ediyor. İşlevsellikleri, estetik görünümleriyle birlikte her zevke hitap eden aksesuar seçeneklerini zengin alternatifler arasından seçmek artık çok kolay. Şıklık ve modernlikten ödün vermeden her bütçeye uygun tasarlanan mutfak aksesuarları, renkli mutfakların en özel tamamlayıcıları oluyor.

Rengarenk Mutfağınızda Son Dokunuş için Söz Mutfak Aletlerinde!