arnica saç şekillendiricileri

Son dönemde 2020 İlkbahar –Yaz defilelerinde boy gösteren pek çok manken makyaj ve saç modellerindeki yeni trendleri de gözler önüne serdi. Sadeliğin ve rahatlığın ön plana çıktığı 2020’de saç bakımı daha da önem kazandı. Çünkü yeni yıldaki makyaj ve saç modasına göre en güzel haliniz, en doğal haliniz! Eğer saçlarınıza söz geçirmekte zorlanıyorsanız, saç şekillendiricilerden destek alarak sadece birkaç dakika içinde harika tarzlar yaratabilirsiniz.

Bir Balerin Kadar Zarif

arnica saç şekillendiricileri

Balerin topuzu her daim hayat kurtaran bir modeldir! 2020’de ise daha çok düşük balerin topuzlar görmeye hazır olun. Bu model, sadece birkaç dakika içinde hafif dağınık kullanımı ile hoş ve çekici bir havaya bürünmenizi sağlayabilir. Önce saçlarınızı tarayın ve ensenize yakın bir şekilde fazla sıkmadan at kuyruğu yapın. Sonra saçlarınızı burgu yaparak tel toka yardımı ile dağınık bir şekilde başınıza tutturun. Her iki taraftan birkaç tutamı serbest bırakın ve maşa ile hafif dalga verin. İşte karşınızda çok şık ve her ortamda kullanabileceğiniz zarif bir topuz! Eğer tel tokalardan hoşlanmıyorsanız, size güzel bir haberimiz var. 90’larda elimizden düşürmediğimiz, hayat kurtaran o bez tokalar hayatımıza geri dönüyor ve yeni sezonda özellikle topuz yapmayı kolaylaştırıyor.

Modası Geçmeyen Fular

Fular, asla modası geçmeyecek aksesuarların başında geliyor. Bu yaz örgülerde, topuzlarda ve daha pek çok modelde sık sık karşımıza çıkacak. İşte bu yüzden şimdiden farklı renklerde ve tarzda birkaç fular edinmenizi öneririz. Podyumlarda görmeye alışık olduğumuz bir diğer model ise klasik at kuyruğu. Pratik ve favori bir saç modeli olan at kuyruğu, 2020 ilkbahar yaz sezonunda biraz daha dağınık. Bu iki trendi birleştirmek isterseniz, size yarım at kuyruğu modelini öneriyoruz. Önce saçlarınızı bir düzleştirici ile düzeltin. Arnica Donna İyonizerli Saç Düzleştiricisi saçlarınızı yıpratmadan şekil vererek saçınıza kolaylıkla istediğiniz pürüzsüzlüğü kazandıracaktır. Daha sonra parmaklarınızdan ya da kalın dişli bir taraktan yardım alarak üst kısımdan kalın bir at kuyruğu tutamı ayırın. Bu tutamı lastik bir toka ile yukarıdan olacak şekilde toplayın. Fularınızı bu tokanın üzerinde ister salaş bir havada serbest bırakarak isterseniz de hoş bir fiyonk ile kullanabilirsiniz. Aynı modeli Arnica saç maşası ile saçlarınıza dalgalı bir hava vererek daha şık bir şekilde de kullanmanız mümkün. Kısa saçlarda fularınızı sıkı bir şekilde bağlayıp saçlarınızı düz ya da dalgalı bir şekilde açık bırakabilirsiniz.

Bohem Örgüler

Saçlarınızın arasına küçük örgüler serpiştirmek ya da dağınık ve bohem örgüler geçmişte olduğu kadar 2020’de de beğeni toplayan modellerden olacak. Saçınızın kenarından bir miktar alarak örerek elde edeceğiniz taç örgü ile göz alıcı bir görünüm yaratabilirsiniz. İki ya da üç sıra şeklindeki örgüleri arkada toplayın ya da yandan tel bir toka ile tutturun. Saçlarınızda yine bir taç örgü etkisi yarattıktan sonra geri kalanını serbest bırakıp maşa ile tatlı bir hareket katabilirsiniz.

Bakımlı ve Hacimli Saçlar

arnica saç şekillendiricileri

Saçlarımız gün içinde stres ve hava kirliliği gibi etkenlerde kaçınılmaz bir biçimde yıpranıyor. Hacimli ve canlı saçlara sahip olmak için saç bakımınıza özen göstermeli ve saç bakım ürünlerini özellikle kış aylarında yoğun olarak kullanmalısınız. Sağlıklı, kırılmadan uzayan saçlara sahip olmanızın bir diğer önemli etkeni de onları ısının zararlı etkilerine karşı koruyarak şekillendiren ürünler kullanmaktan geçiyor. Arnica saç maşası, saç düzleştiricisi ve saç şekillendirici ile kuaföre gitmenize gerek kalmadan hayalinizdeki trend modelleri elde etmek elinizde!