Sessiz Elektrik Süpürgesi İle Temizliğin Saati Yok

En rahatsız edici ses hangisi diye sorulduğunda, kuşkusuz elektrik süpürgesinin çıkardığı ses birçok kişi için ilk sıralarda yer alır. Yaşam alanlarını tertemiz ve hijyenik bir hale dönüştürürken bunu yapabilmenin en konforlu yolu ise sessiz elektrik süpürgesidir. Geçmişten günümüze teknolojik gelişmeler yardımıyla elektrik süpürgesi modellerine birçok yeni özellik eklendi. Sessiz çalışma için tasarlanan süpürgeler ise günün her saatinde temizlik yapabilme özgürlüğü ile standartları çoğumuz için yükseltti. Standart süpürgelerin 71-84 arası db arasında olan çalışma sesi, sessiz elektrik süpürgelerinde yaklaşık olarak konuşma sesi db ile aynıdır. Düşük desibele sahip bir süpürge ile zamanınızı istediğiniz gibi kullanabilir, kalan zamanınızı ise sevdiklerinizle değerlendirebilirsiniz.

Sessiz Süpürge ile Performans Ve Konforu Bir Arada Yaşayın

Bütün evi dip bucak tertemiz yapmak ve bunu yaparken hiç kimseyi rahatsız etmemek büyük bir konfordur. Gürültülü bir süpürgeye sahipseniz, birlikte yaşadığınız insanların günlük programlarına uymak zorunda kalabilirsiniz. Örneğin; bebeğinizin uyku saatini bölmemek için zamanınızı ayarlamak zorunda kalabilirsiniz. Eğer vardiyalı çalışan birisi ile aynı evi paylaşıyorsanız, sessiz elektrik süpürgelerinin ayrıcalıklarını daha da iyi anlayabilirsiniz. Hafta sonları ev halkı uyurken zamanınızı değerlendirmek temizlik yapmak da bir lüks gibi gelebilir. Ancak sessiz çalışan aynı zamanda yüksek emiş gücüne sahip bir süpürgeye sahipseniz o zaman çok şanslısınız demektir. Çünkü sessiz elektrik süpürgesi ile başka insanlara ya da durumlara bağımlı kalmaktan kurtulur, istediğiniz saatte temizlik yapabilirsiniz.

Sessiz Elektrik Süpürgeleri Kaç Desibel Olmalı

Sessiz Elektrik Süpürgeleri Kaç Desibel Olmalı?

Evinizi temizlerken en büyük yardımcınız ergonomik ve emiş gücü yüksek bir elektrik süpürgesidir. Bu üstün özelliklerin yanında sessiz çalışma özelliğine sahip bir süpürge kullanıyorsanız özgürce temizlik yapabilirsiniz. Bu konforu sağlayan, siz temizlik yaparken başkalarını rahatsız etmeyecek sessiz elektrik süpürgesi kaç db olmalı? Bu sorunun cevabı 70 desibelin altında olmalı şeklinde verilebilir. Standart bir elektrik süpürgesinin desibeli ise 74 ile 81 db arasındadır. Normal bir konuşmanın desibeli ortalama 65, çalar saatin sesi ise 70 desibele denk gelir. Sessiz elektrik süpürgesinin normal bir konuşmanın çıkardığı sesin şiddeti ile eşit olduğunu düşünecek olursak, bu günün her saati temizlik yapabileceğiniz anlamına gelir. Bu karşılaştırmalara bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Bu durumda en sessiz elektrik süpürgesi kaç desibel diye bir soru akıllara gelebilir. Sessiz olarak bilinen süpürgeler 70 desibelin altındadır. Bu rakam ne kadar düşük olursa, temizlik yaparken o kadar rahat hareket etmenizi sağlar. Bu da mühendislik ve kalitenin birleşimi ile ortaya çıkan teknoloji harikası sessiz elektrik süpürgesi modelleri ile mümkündür. Sessizliği sağlayan sesin mümkün olduğu kadar kaçmasını önleyen kaliteli malzemeler ve motorun özelliği sessiz süpürme yapma olanağı sağlar. 

Mışıl Mışıl Uyuyanları Bile Uyandırmadan Süpürür

Elektrikli süpürgenin çalışma sesi yüksek olduğunda ses hassasiyeti olan kişiler için dayanılmaz bir sıkıntı yaratabilir. Evcil havyan dostlarınızla aynı evi paylaşıyorsanız bu sevimli dostlarınız da yüksek gürültüden rahatsız olabilir. Elektrik süpürgesi denilince herkesin aklında yer eden o gürültülü sesin olmaması ya da çok az sesle temizlik yapabilmek çocuklu ve çalışan aileler için zamanı planlı kullanma bakımından oldukça değerlidir. Çocuğunuz uyurken evinizin tüm tozunu alan, üstelik uykusundan uyandırmadan yapan 70 db’nin altında çalışan bir elektrik süpürgesi her ebeveynin hakkıdır. Sessiz elektrik süpürgeleri, çocuğunuz mışıl mışıl uyurken size uyandırma kaygısı yaşatmaz. Bu sayede zamanınızı istediğiniz gibi planlarken, sevdiklerinize de bolca zaman ayırmanın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Sessiz Elektrik Süpürgeleri ile Özgürce Temizleyin

Elektrik süpürgeleri, haftada birkaç gün veya ihtiyacınıza göre hemen her gün kullanılabilen bir ürün olarak öne çıkar. Bu nedenle evde temizlik işi ile ilgilenen hemen herkesin arzusu yormayan, yüksek emiş gücüne sahip bir süpürgedir. Böylesi yüksek özelliklere sahip bir elektrik süpürgesi normal konuşma sesinin bile altında ise temizliği oldukça keyifli bir hale bile getirebilir. Konforlu bir temizlik için süpürge arayışı içindeyseniz, ‘’en iyi sessiz elektrik süpürgesi nasıl olmalı?’’ sorusu aklınızı kurcalayabilir. Minimum gürültü ile maksimum hijyen ve temizlik sağlayan bir sessiz elektrik süpürgesi, bu sorunun cevabı olabilir. Performans ve yüksek çekim gücünün birleştiği sessiz elektrik süpürgesi tozları sessizce emer. Size de çevrenizdekilere rahatsızlık vermemiş olmanın iç huzurunu yaşatır. Bütün sert zeminlerdeki kiri tozu emerek bütün bir temizlik sağlayan Arnica Tesla Premium Sessiz Elektrik Süpürgesi ile zamanınız size ve sevdiklerinize kalacak.