Sevgililer Gününde Romantizmi Taçlandıracak 5 İpucu

14 Şubat! Evet şu meşhur tarih…

Herkesin hakkında öyle veya böyle fikirleri olduğu; bazılarımız için dört gözle beklenen bazılarımız için ise neredeyse kabus olarak nitelendirilebilecek bir tarih… Üstelik sevgilisi olmayanlar sessizce köşelerinde beklerken, sevgilisi olanlar kararsızlıkla boğuşarak kendi mücadelelerini verirler. Ne alsam? Ne yapsak? Çiçek mi yollasam, ayıcık mı alsam? En nihayetinde herkesin Sevgililer Günü fikirleri vardır. Fakat romantizmi taçlandıracak Sevgililer Günü fikirleri ise ilk anda herkesin aklına gelmeyebilir.

Genel geçer yargıları bir kenara bırakarak o güne bir göz atalım öncelikle. Sevgililer günü… Şunu kabul etmeliyiz ki bugüne önem vermediğini söyleyenler dahil herkes ister istemez bir beklentiye giriyor. Her yerde bekleyen çiçekçiler, kalpler, kırmızılar… Tarih 14 Şubat’ı gösterdiğinde evren insanları bunu düşünmeye itiyor. Tabii işin duygusal boyutu ise apayrı… İnsanı, sevdiğine en doğru şekilde duygularını anlatma telaşı sarıyor. Onlarca Sevgililer Günü fikirleri arasından en iyisini, en özelini bulup kendini doğru ifade etmek… Çok sevince nasıl anlatırsınız? Bunu sizin için düşündük ve 5 güzel ipucu bulduk. Hadi ona çok değerli olduğunu hissettirelim. 

1. İpucu: Çok Sevin!

Zaman 13 Şubat akşamı… Ne yapmanız gerektiğini düşünüyorsunuz ya da çoktan hediyenizi aldınız ve sadece yarın olmasını bekliyorsunuz. Kısacası Sevgililer Günü fikirleriniz var ama bir şey daha olsa diyorsunuz. Her iki durumda da yapabileceğiniz, karşınızdakinin içini eritecek bir ipucuyla başlayalım. Üstelik eli kalem tutan herkesin yapabileceği bir şey olsun. İşte romantizmi taçlandıracak Sevgililer Günü fikirlerinden ilki; 

Duygular, çoğunlukla başkalarının karşısındayken bedenimize zincirlenir. Konuşmak çoğu zaman yetmez. Hem yetse der miydi “Aşkından dağları deldiğin Leyla bu mu?” dendiğinde Mecnun “Siz onu birde benim gözümden görün,” diye… Yüreğinizde filizlenen o tohumu, gönlünüze doğan güneşi, ruhunuzu saran meltemi, ona yürüdüğünüz yolları düşünün. Bunları sadece sizin bildiğinizi unutmayın. Hani kuş koyduğunuz yolları var ya ona bunları anlatın. Fakat bunu konuşarak değil, yazarak yapın. Onu nasıl sevdiğinizi, bakınca ne hissettiğinizi, adını duyunca yaşadığınız ne varsa yazın. Sevmek zaten güzel şeydir. Yazın ki bir kağıt parçasının içinde dursun zaman. Bir kalemin ucundan dökülsün sevdanız. Bunu yaparken asla gerilmeyin. Süslü cümlelerden, kalıplaşmış kelimelerden ve beğenilme arzusundan uzaklaşarak yapın. Bırakın kötü olsun. İnanın hiç önemi olmayacaktır. Edebiyat yarışmasına katılmıyorsunuz. 

Ve 14 Şubat tarihinde uyandığında, sabah saatlerinde nota ulaşmasını sağlayın. O gün yüzündeki gülümseme olun. Muhtemelen beklemeyecektir ama asla unutamayacaktır. Hem bunun için ne maddi bir kaynağa ne de başka bir şeye ihtiyacınız var; sevmeniz kâfi… Ama çok sevmeniz. 

 Böylece bu güne güzel bir Sevgililer Günü fikirleriyle başlamış oldunuz. Şimdi asıl gün içinde yapabileceklerinizde sıra…

2.İpucu: Özel Olduğunu Hissettirin

 Romantizmi taçlandıracak sevgililer günü fikirlerinden bir diğeri ise özel olduğunu hissettirmektir. Bunun en basit yolu elbette onun için kendinize özenmektir. Sizi seven bir insan kendiniz için yaptığınız her şeyden mutluluk duyar. Çünkü bunun en başta sizi mutlu edeceğini bilir. Sizi mutlu etmekse bir şekilde onu mutlu etmekten geçmeli… Yani bu bir kısır döngü halini almalı ki bencillikler ortadan kalksın.

Elbette insanların zevkleri farklıdır. Sevdiğiniz renklerden, giyiminizde kullandığımız parçalar hatta çoraba kadar varan bir zevk farklılığı söz konusu. Bugün bunu bir kenara bırakın. Bir farklılık yapın ve onun için hazırlanın. Belki bütün gün işiniz var belki de şartlar el verdi ve bugünü ona ayırdınız. Yanına giderken onun için hazırlanın. Hani şu hoşlanmadığınız ama onun size çok yakıştırdığı kazak var ya onun için giyin. Bugünü taçlandıracak sevgililer günü fikirleri bu tarz naif şeylerden de olabilir. Sevdiği kokuyu sürebilirsiniz mesela. Size çok yakıştırdığı o saçı yapabilirsiniz. Aklınıza ne gelirse fakat unutmayın; bütün bunlar sadece onun için! Elbette gözüne sokmayın. Bu bir sır; bırakın o anlasın ya da anlamasın. Siz yapın sadece…

İşte böylece sevdiğinize, sevginizi hissettirecek olan sevgililer günü fikirlerinden bir tanesini daha yapmış oldunuz. 

3.İpucu: O Hayalini Kurduğunuz Ortam… 

Elbette konu Sevgililer günü fikirleri ise eninde sonunda konu buraya gelecekti. Fakat bazı doğru olduğu düşünülen yanlışlar var. Bir kere sizin zorunda hissederek yaptığınız hiçbir şey karşı tarafı mutlu etmez. Bu sebeple bu tarz Sevgililer Günü fikirlerinden uzak olmaya çalışın. Muazzam olsa bile… Bu yüzden bir yemek ortamı hazırlama girişiminiz varsa kendinize hitap etmeyen şeyler yapmaktan kaçının. Sevmiyorsanız mum yakmayın mesela… Dışarıda yemek istemiyorsanız, çıkmayın dışarı. Unutmayın bugün 14 Şubat ve ilişkideki iki taraf içinde uygun olmalı Sevgililer Günü fikirleri… En özelini anı hayal ediyorsunuz ancak karşı tarafı da düşünerek ortak paydada buluşun. Ya da bunu beraber yapın. Sorumluluk gibi tek başınıza yüklenmek yerine birlikte hazırlayın her şeyi. Sonuç olarak sevgiline bir şey yap günü değil bugün. Sevgililer günü! Güzel bir Sevgililer Günü masası hazırlayabilirsiniz mesela…

4.İpucu: Sevgililer Günü Menüsü

Sevgililer günü fikirleri denilince akla gelen şeylerdendir güzel bir yemek. Peki, Sevgililer Günü menüsünde ne var? Bu sizin yeteneğinize göre değişir. Makarna da olabilir, güzel bir ette… Harika bir kurabiye de olabilir, hazır bir şeylerde… Orası size kalmış. Ancak hafif şeyler tercih etmeye çalışın. Mutfakla aranız iyi değilse güzel bir makarna, bunu destekleyen iyi bir sos işinizi görebilir. Fakat mutfakla aranız iyiyse tercihinize göre marine edilerek pişirilen bir et, yanına püre ve güzel bir salata ardından sütlü hafif bir tatlı ya da tercihe göre şerbetli… Bugünü taçlandıracak iyi bir detay olabilir. 

5.İpucu: Sevgililer Günü Hediyeleri

Her şey mükemmel gidiyor. Bugüne dair çokça Sevgililer Günü fikirleriniz vardı ve içlerinden size en uygun olanlarını ya da yukarıdaki ipuçlarından hepsini gün boyu yaptınız. Ona duygularınızı yazdınız, onun için hazırlandınız, ortam hazırladınız ve güzel bir yemek derken sıra hediyede. Sevgililer günü hediyesi… Ona ne aldınız? Elbette ona en güzel Sevgililer Günü hediyesini almak istediğinizi biliyoruz ama ne alacaksınız? İşte birkaç fikir…

Eğer erkek için bir hediye arıyorsanız Arnica Karizma Erkek Bakım Seti güzel bir fikir olabilir. Çünkü kişisel bakım ürünleri iyi hissettirebilir. 

Kadınlar için ise daha çok seçenek mevcut. Örneğin saç düzleştiricilerine yönelebilirsiniz ya da saç maşaları, saç şekillendiricilerine… Elbette bu sevgilinizin saç tipine göre değişir. Arnica İyonizerli Saç Düzleştiricisi ya da Arnica Rita Saç Maşası iki harika Sevgililer Günü hediyesi olabilir. 

Elbette kişisel bakım eşyalarının dışında bir hediye arayışı içinde de olabilirsiniz. O zaman ise mutfak aletlerine yönelebilirsiniz. Bu onun zamanından tasarruf etmesini sağlayacağı için kendine ayıracağı daha fazla vakit anlamına gelir. Unutmayın! Onu en iyi siz tanırsınız. Doğru hediye için iyi düşünün. O’na en uygun hediyeyi ve farklı Sevgililer Günü hediye fikirleri için Arnica ‘ya göz atabilirsiniz.