Sevgililer Günü yaklaşıyor. Şunun şurasında ne kaldı. Sevgilisi olmayanlara kabul, kabus gibi görünüyor ama hiç üzülmeyin. Bu asla sevgisiz kalacağınız anlamına gelmez. Hem en özel sevgiliniz zaten kendiniz değil misiniz? O zaman, siz de kendinizi bu çok özel günde şımartabilirsiniz elbette. Mesela İtalya’da sevgilisi olmayanlar, 15 Şubat’ı ‘‘Bekarlar Günü’’ ilan etti. Siz de onlara katılıp “Single” gününü farklı alternatiflerle kutlayabilirsiniz ama bizim burada sözümüz sevgilisi olanlara… Sevgililer Günü’nde yapılabilecek aktiviteler neler? Gelin 14 Şubat’ı sevgilinizle en güzel en romantik ve en iyi geçirmenin alternatiflerine göz atalım…

14 Şubat’ta da “Erkeğin Kalbe Giden Yol Midesinden Geçer”

Pizza

Kadınlar öncelikle sözümüz size illa erkeklerden beklemeyin ve ona bir sürpriz hazırlayın. Örneğin kendi ellerinizle çok özel, daha önce tatmadığı ama merak ettiği bir yemeği yapın. Karadeniz yöresinden hamsili pilav da olabilir, Diyarbakır yöresinden kaburga dolması da… Eğer seviyor ise bir de yanına baklava yaptınız mı, bakın siz şu güzelliğe… Lakin öyle baklava deyip korkmamak lazım, zira her yerde hazır baklava yufkaları satılıyor. Yok bu özel bir gün, daha özel yemekler olsun isterseniz birlikte yiyebileceğiniz kalp şeklinde pizza veya spagetti bolonez yapabilirsiniz ve yanına da afrodizyak etkisi yaratması mümkün olan kesin olan ballı cevizli tarçınlı kuru incir tatlısını deneyebilirsiniz.Tatlı olarak krem brüle gibi efsane bir Fransız tatlısını da deneyebilirsiniz. Masayı da günün anlam ve önemine uygun dizayn ettiniz mi geriye pek bir şey kalmıyor zaten. Bir de fonda eski bir şarkı ki, bu chanson da olabilir, caz blues tarzı da işte size 14 Şubat Sevgililer Günü gecesi.

Bu Öneriler de Romantik Erkeklere…

Romantik erkekler

Gelelim erkeklere sevdiğiniz kadına çok özel sürprizler siz de hazırlayabilirsiniz. Burada elbette ilk akla gelen şey, 14 Şubat gecesi için özel hazırlanan eğlence mekanlarından yer ayırtmak. Ama bununla yetinmeyen erkekler çok özel konsept bir butik otelde yer ayırtabilir. Burada yemek dahil her şeyin odanıza gelmesini sağlayarak bu çok özel günü baş başa gözlerden uzak geçirebilirsiniz. Ben bu sıradan etkinlikler ile günü geçirmem derseniz, alın size en uçuk etkinlik. Sıkı durun. Öncelikle eğer maddi gücünüz elveriyor ise özel bir helikopter tutun ve kentin üzerinde gezerken geziye eşlik edecek bir kemanist sizin şarkınızı çalsın…  Nasıl son derece romantik değil mi? Biraz pahalı olabilir ama aşk buna değer. Kayak alternatifini de unutmamak lazım. İster Kartalkaya ister Uludağ ya da Abant… şömine başında bu çok özel günü bembeyaz karlar altında geçirmemeniz için hiçbir neden yok. Günün anlam ve önemine uygun. Elbette Peri Bacaları diyarı Kapadokya da es geçilmemeli. Bir günlüğüne bile olsa üstelik. Gün batımında sıcak şarap ve ona yapacağınız bir serenat ve peri bacalarının o muhteşem görünümü, sonrasında her türlü gerginliği üzerinizden alan cave adı verilen mağara odalarda ister jakuzi, ister hidro masaj keyfi. Tam bir rüya gibi değil mi?

Romantik bir gece illa ki seyahat değil elbette… Siz de sevgilinize evinizde yemekli bir sürpriz yapıp maharetlerinizi gösterebilirsiniz. İnternet üzerinden alacağınız tarifler ile bir rosto hazırlayabilirsiniz mesela. Yanına mumlar, çigan müziği, romantik bir ambiyans ile onu eve geldiğinde karşılayabilirsiniz.

“Ne Alsak Acaba” Diyenlere…

İşin bir de hediye kısmı var ki tüm bunların dışında bir armağan almak isterseniz ilk olarak düşünebileceğiniz alternatif, güne özel bir armağan olmalı ve hazırladığınız sürpriz aktivite ile o hediye bir biçimde birbirini tamamlamalı. Yani ikili özel tasarım bir fincan gibi ya da en sevdiği şiirin yazılı olduğu özel bir defter, içinde fotoğraflar vb. size ait yaşanmışlıklar olan… Yemek yapmaktan hoşlanıyorsa küçük mutfak aletleri ya da teknoloji ile arası iyiyse akıllı saat mükemmel bir hediye alternatifi olabilir… Sevgilinizi tanımanız ve onun neden hoşlanacağını bilmeniz burada en önemli kriter…