blender seti

Formunuzu korumak ve sağlıklı bir bedene sahip olmak için olmazsa olmazlarınızdan biri de spor yapmak! Düzenli olarak, bedeninize en uygun sporu yapmayı alışkanlık edinmelisiniz. Günde 30 dakika yapacağınız yürüyüşler, evde tek başınıza yapabileceğiniz egzersizler, spor salonunda profesyonel destek alarak gerçekleştirilecek hareketler size sağlıklı bir yaşamın kapılarını açar. Rahat nefes alabilmek, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için yapacağınız sporu, mutlaka beslenme alışkanlıklarınızı da düzenleyerek desteklemelisiniz.

Büyük çabalarla gerçekleştirdiğiniz, ter attığınız egzersizlerle birlikte, sağlıklı ve bilinçli bir şekilde beslendiğiniz zaman, kısa süre içerisinde bedeninizin size mutluluk veren geribildirimleri ile karşılaşırsınız. Sağlıklı bir cilt, sağlam bir kemik yapısı, gür saçlar size, yaşamınıza yeni bir yön vermek için doğru yolda olduğunuzu gösteren birkaç küçük ipucu sunar! Bu değişimi yaşamak ve yeni bir başlangıç yapmak için kararlı bir şekilde gerçekleştirdiğiniz spordan sonra ne yenir diye düşünüyorsanız, cevabı burada!

Spordan Sonra Yemek, Spor Yapmak Kadar Önemli

Spor yaparak yaktığınız kalorileri geri almadan, doğru besinleri seçerek yemek yemeniz son derece önemli. Spor esnasında bedeninizin kaybettiği gücü yerine koymak için öncelikle proteinler konusunda zengin bir liste oluşturmalısınız. Unutmamanız gereken şey, yaktığınız yağları yerine koymayacak, kaslarınızı güçlendirecek yiyeceklere yönelmeniz. Proteinler kaslarınızı geliştirmek için ihtiyaç duyduğunuz gücü size verebilir. Bu nedenle yumurta, peynir, balık gibi besinler listenizde mutlaka bulunmalı.

Sporun Ardından Yedikleriniz Kadar İçtiklerinizi de Doğru Seçmelisiniz

blender seti

Spordan sonra protein kadar önemli olan karbonhidrat dengenizi de korumalısınız. Spordan sonra süt içmek hem protein hem de karbonhidrat ihtiyacınızı giderir. Su içmek de spordan sonra ne içilir sorusuna verilecek diğer cevaplardan biri olabilir. Spor sırasında kaybettiğiniz ve bedeninizin ihtiyacı olan suyu mutlaka tekrar kazanmalısınız. Su ile serin bir başlangıç yaptıktan sonra ayran ya da kefir gibi protein açısından zengin içecekler de tıpkı süt gibi size enerji verme görevini üstlenir. Metabolizmanızı hızlandırmak için filtre kahve de kahve severleri mutlu edecek bir seçenek olabilir.

Spordan Sonra İhtiyacınız Olan: Meyvelerin Enerjisi

Spor sırasında kaybettiğiniz enerjiyi geri kazanmak için kan şekerinizi yükselten meyveyi de tercih edebilirsiniz. Spordan sonra ne yenir diyenler ve özellikle kısa sürede yorgun düşenler için meyve oldukça doğru bir tercih. Yağ yakma özelliği de olan narenciyeler, ananas, C vitamini deposu kivi ister tek başına isterseniz nefis tariflerle spordan sonra ne yenir dediğinizde size eşlik edecek tatlar! Protein açısından size gerekli desteği verecek ve uzun süre tok kalmanızı da sağlayacak muza da spor sonrası menünüzde yer vermeyi unutmayın!

Sağlıklı Besinler Lezzetli Tatlara Dönüşsün

Spordan sonra ne yenir diyenler için lezzetli besinleri sağlıklı tatlara dönüştürmek de son derece keyifli ve kolay! Birkaç küçük dokunuş ve yardımcı besinler yardımıyla özellikle meyveli tatlarla hazırlayacağınız smoothie tarifleri sizi gün boyu tok tutarken enerjinizi de geri kazanmanızı sağlar. Özellikle yulaflı smoothie tercih edenler için muz, enfes bir seçenek!

Bir su bardağının yarısı kadar yulaf ile süt ve muzu, dilerseniz tarçınla da buluşturabilirsiniz. Spordan sonra ne yenir sorusuna verilecek smoothie tarifleri içinde muzlu yulaflı smoothie ilk sırada yer alabilir! Muz dışında farklı meyveler, yeşillikler ve sebzelerle de smoothieler hazırlayabilirsiniz. Detox yapanların da sık sık tükettiği ve buzdolabınızda saklayabileceğiniz birbirinden zengin içerikli vitamin deposu smoothie’lerin yapımında, kullanışlı bir blender size büyük kolaylık sunar. Arnica’nın geniş hacimli, kolay temizlenen ve istediğiniz her türlü besini kısa sürede rendeleyen blender seti bu konuda size büyük kolaylık sunuyor. Böylece spor yaparak dilediğiniz görünüme, sağlıklı bir bedene kavuşur, farklı lezzetlerin tadına varabilirsiniz!