Mevsimler gelip geçiyor ve siz her zaman mevsimlere ayak uydurmaya çalışıyorsunuz. Tabii ki mevsimler size ayak uydurmaz; gelirler, üşütürler, ısıtırlar ve giderler. Siz ise bir kaç aylık da olsa yeni düzenler kurmak durumunda kalırsınız. Mesela ilk iş mevsime uygun kıyafetler almak değil mi? Gardırobunuzun derinliklerine şöyle bir göz atın, hâlâ giyilebilecek durumda olan kıyafetleriniz vardır mutlaka. Kıyafet işi kolay da bu işin bir de dışarısı var. Yazın kavurucu sıcağında çıkmak nasıl zor oluyorsa kışın dondurucu soğuğunda da öyle zor oluyor. Hava güllük gülistanlık olduğunda gezip eğlenmek için yapılacak aktivite seçeneği çok. Peki ya bardaktan boşalırcasına yağmur yağdığında?

Eve Hapsolmanın Tadını Çıkarın

Kış ayları pek çok insana göre diğer mevsimlerden daha güzeldir. Kimisine göre de kasvetli ve melankoliktir. Öyle etkili bir mevsimdir ki, her yağmurda edebiyatımız yeni şairler kazanır. Yağmuru izlemek ise bir çeşit spor gibidir. Neredeyse sevmeyen yoktur. Ama bu durum, içi kıpır kıpır olanlar için hiç de cazip değildir. Sürekli heyecan arayan, hareket isteyen kişiler, yağmurlu havalarda eve tıkılıp kalırlar. Siz de onlardansanız üzülmeyin, eve hapsolmanın tadını çıkarın.

Örneğin dışarı çıkamıyorsanız dışarıyı eve getirin. Yağmur başlamadan önce planınızı yapın ve bir evde toplanın. Kafelerdeki masalardan ve sandalyelerden sıkılmadınız mı? Hazır dantelli örtülerin modası da geçmişken evdeki koltuklarda yayılarak arkadaşlarınızla muhabbet etme fırsatını kaçırmayın. Arkadaş ortamındaki iç ısıtan muhabbetle birlikte en güzel giden şey, içinizi gerçek anlamda ısıtacak kahvedir. Peki, kahveyi kim yapacak? Tartışmaya gerek yok, eskisi gibi dakikalarca kahvenin başında bekleyip köpük avcılığı yapmanıza gerek yok. Arnica Köpüklü Stil Türk Kahvesi Makinesi ile hızlı, pratik ve bol köpüklü kahveler yapabilirsiniz.

Hazır Evde Toplanmışken Film İzlemeden Dağılmayın

Bırakın yağmur sokakları ıslatsın. Siz de açın duygusal bir film yanaklarınız ıslansın. Ya da acayip komik bir film bulun, gülmekten gözünüzden yaş gelsin. Sohbet arasında “Bir filmde görmüştüm.” cümlesini elbet birisi kuracaktır. Açıp izleyin, siz de görün. Masrafsız ve düşük bütçeli bir sinema salonu hazırlamak hiç de zor değil. Zaten filmi açtıktan sonra tek eksiğiniz, mısır patlatacak bir gönüllü olacak. Tam da o sırada Arnica Mısırmatik Plus gönüllü olarak bir adım öne çıkacaktır. Bu mısır patlatma makinesinde mısır patlatmak, bir tuşa basmaktan ibaret. Korkmayın, filmi kaçırmayacaksınız.

Aranızdaki En Hamarat Arkadaşı Sahneye Alma Zamanı

Arkadaşlarınızla dışarıda buluştuğunuz zaman yemeği de aradan çıkartmak adına yemek yenebilecek bir mekanda buluşursunuz. Sohbet eder, hasret giderirsiniz, bir yandan da karnınızdan gelen gurultuların icabına bakarsınız. Peki, evde de yemek yenmez mi? Elbette yenir. Hem de anne yemeği. Fakat şöyle bir durum da var: Evde arkadaş ortamı kurarsanız anneniz muhtemelen komşuya gider. Bu nedenle aranızdan birisinin bu işe bir el atması lazım. Ya biraz uğraşıp en sevdiğiniz yemeği yaparsınız ya da tek amacı karın doyurmak olan pratik yemeklerden birini. Ne olursa olsun, yağmurlu havalarda arkadaşlarla mutfakta bir şeyler yapmak eğlence garantilidir; şüpheniz olmasın.

Yalnız Kalmak da Evde Yapılabilecek Bir Aktivitedir

Dışarıda şiddetli yağmurun yağması belki de kendinizle zaman geçirmeniz için güzel bir fırsattır. Yağmurun sesini dinlerken, içinizden gelen sese de kulak vermek iyi gelebilir. Okul ortamınızın ya da çalışma ortamınızın kargaşası sizi yeterince yorar. Bu mental yorgunluğun üzerine kalabalıklarda kaybolmak yerine evinizde sakin sakin oturabilirsiniz. Sakin sakin oturabilirsiniz ama boş oturamazsınız. Yapılabilecek en rahatlatıcı şey kitap okumak olabilir. Giyin pijamalarınızı, demleyin çayınızı ve kitap okuyun. Çay demlemenin incelikleriyle uğraşıp kitap ayracınızı yıpratmanıza gerek yok. Arnica Demli Stil çay makinesine emredin, o sizin için çayı demlesin. Hem çayınız her zaman sıcak olsun, hem de kitap okuma keyfiniz bölünmesin. Bu arada en son hangi kitabı okudunuz?