Hızlı ve Pratik 5 Dakikada Kıvırcık Saç Teknikleri

Belirgin ve dolgun buklelere kim sahip olmak istemez ki! Kıvırcık ve kabarık modeller son zamanların vazgeçilmez trendleri arasındayken biraz değişiklik yapmak tam da modunuzu değiştirecek türden. Kıvırcık saç nasıl yapılır diye soruyorsanız bunun pek çok yolu var. Göz kamaştırıcı bukleleriniz ile gününüze hareket katmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre! Üstelik bu kıvırcık saç yapımı tekniklerini uygulamak yalnızca 5 dakika.. İşte evde kıvırcık saç nasıl yapılır tüm detayları:

1. En Doğal Bukleler İçin Bandana Yöntemi

Dakikalar içinde doğal ve belirgin buklelere sahip olmanızı sağlayacak bu yöntem ile kıvırcık saç nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Öncelikle hafif nemli bir saça günlük kullandığınız saç kreminizi veya kıvırcık saçlar için özel olarak tasarlanmış saç köpüğü uygulayın. Bu, saçlarınızın daha kolay şekil almasını sağlayacak. Daha sonra bandana veya çorabı alnınızın üzerinde hizalanacak şekilde başınıza geçirin. Saçlarınızı küçük tutamlar halinde bandananın etrafına dolayın. Birkaç dakika bekledikten sonra saçlarınızı açabilirsiniz. Buklelerin gün boyu kalıcı olması için saç spreyi uygulayabilirsiniz. Kıvırcık saç nasıl yapılır diye düşünmenize ve vakit harcamanıza gerek kalmadan uygulayabileceğiniz bu yöntem ile size düşen yalnızca saçlarınızın keyfini çıkarmak.

2. İri Bukleler İçin Topuz Yöntemi

Sonucundan oldukça memnun kalacağınızın bir diğer yöntemimiz ise topuz yöntemi. Lastik toka kullanarak dakikalar içinde kıvırcık saçlara sahip olabilirsiniz. İlk olarak nemli saçınızı tarayın daha sonrasında hafifçe saç spreyi sıkın. Saçlarınızı burgu halinde dolayın ve topuz elde edin. Topuzunuzun üzerinden tekrar saç spreyi sıkın. Ve birkaç dakika bekledikten sonra saçlarınızı açın. Bu yöntemde saçlarınızda elde etmek istediğiniz buklelerin büyüklüğüne göre tek bir topuz veya saçlarınızı ortadan ikiye ayırarak iki ayrı topuz elde edebilirsiniz. Bu yöntem ile herkese kıvırcık saç nasıl yapılır gösterin!

Isı Kullanarak Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Nasıl kıvırcık saç yapılır sorusuna cevap olarak verilebilecek en güzel yöntem şüphesiz saç maşası kullanımıdır. Çünkü saç maşası kolay kıvırcık saç yapımında en çok başvurulan ve en etkili sonuç elde edilen yöntemdir. Saç maşası kullanımının oldukça önemli noktaları mevcut. Örneğin inci ve sık bukleler elde etmek istiyorsanız ince başlıklı, iri bukleler elde etmek istiyorsanız kalın başlıklı maşalar tercih etmelisiniz. Ve elbette saç maşanızın kalitesi de doğrudan elde edeceğiniz buklelerin kalitesini etkileyen unsurlardandır.

Maşayla Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak saçlarınızın kuru ve temiz olmasına dikkat edin. Nemli saça maşa uygularsanız saçınıza zarar verirsiniz. Aynı şekilde kirli bir saça uygulanan maşa kalıcı ve dolgun görünmez. Sonrasında saçlarınızı ısıdan korumak için saç bakım yağ tercih edebilirsiniz. Bu saçlarınızı ısıya karşı maksimum seviyede koruyacaktır.
  • İstediğiniz buklelere göre seçmiş olduğunuz maşanızın sıcaklığını ayarlayın. Ardından ilk olarak maşa uygulayacağınız tutam dışarıda kalacak şekilde saçlarınızı toplayın. Böylelikle işlem sırasında saçlarınızın karışmasını önlemiş olursunuz.
  • Tutamı saç maşasının başlığı etrafında dolayın, 10 saniye kadar bekledikten sonra maşanızı dik tutarak yavaşça saçlarınızı maşadan ayırın. Aynı işlemi saçınızın tamamına uygulayın.
  • İşleminiz bittikten sonra buklelerinizde daha doğal bir görünüm elde etmek için saçlarınızla veya kalın bir tarakla açabilir, kalıcılığını arttırmak için saç spreyi uygulayabilirsiniz.

Göz alıcı saçlara sahip olmak her kadının olmazsa olmazlarındandır. Elbette ki bu noktada kullanılan ürünlerin kalitesi ve güvenirliği son derece önemli. Arnica saç maşaları, saçlarına özen gösteren kadınlar için özel olarak tasarlanmış birbirinden farklı ve kullanışlı ürünleri ile kıvırcık saç nasıl yapılır sorusuna çözüm üretiyor. Arnica saç maşaları hem saçınızı hem de kullanım esnasında oluşabilecek kazaları önlemek amacıyla üretilmiştir. Kuaföre gitmeye gerek kalmadan evde güvenli bir şekilde kıvırcık saç yapmak istiyorsanız Arnica saç maşalarına göz gezdirebilirsiniz.